Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki beadta az 5 db...

Mindenki beadta az 5 db K-vitamint (konaikon) a babajanak, aki anyatejes?

Figyelt kérdés
mert en enyem eddig csak 3 kapott adjam meg most neki havonta egyet vagy ne adjam,mar 5 hos.
2009. jan. 30. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mi a 3.nál tartunk,most fogom adni neki majd a 4.

3hónapos a kicsim

2009. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A K vitamint azért kell adni, mert az anyatejben nincs (elég) K vitamin. Amíg a baba táplálékának a nagyrésze anyatej, addig kell neki adni. Ha ez 3 hónap, akkor 3 hónapig, ha ez 10 hónap, akkor 10 hónapig.

2009. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
en ugy tudom csak 5 hosjg kell neki adni,es az enem mar annyi de meg csak 3-at vett be ,adjam neki tovabb vagy ne?
2009. jan. 30. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Persze.

Miből gondolod, hogy nem kell adni tovább? Anyatejes babának adni kell amíg nem eszik mást is már normál mennyiségben.

2009. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a véralvadáshoz kell. Én nem szívesen gyógyszerezem, de ez szerintem fontos.
2009. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor meg kell adjam.koszi.De nekem azt mondta a doki hogy osszesen csak 5 db kell nekiek.
2009. jan. 30. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Enyém egy hét múlva lesz 7 hónapos és még mindig kapott egyet, mert talán most eszik annyi szilárdat, hogy nyugodtan elhagyjam.


Én beadnám a helyedben mind az 5-öt. Kettőt elfelejtettél beadni?

2009. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem felejtettem el beadni!Csak kulfoldon elunk,es itt egy doki sem mondta hogy kell babomnak K-vitamin.Mikor haza mentunk Magy.or.-ra akkor mondta a doki hogy kell,es ezert 5 hos es csak 3 kapott meg,de viszont azt is mondta a magy.doki hogy csak 5 hosig kell nekik adni.(nemtudom miert mondta akkor?)pedig anyatejesek vagyunk,most kostolgatjuk a gyumiket.
2009. jan. 30. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:

A Konakion nem klasszikus gyógyszer, hanem vitamin.

"A Konakion MM injekció szintetikus K1 vitamin készítmény.

A K vitamin a véralvadásban játszik fontos szerepet.

A Konakion MM injekciót olyan vérzések megelőzésére és kezelésére használják, amelyek K vitamin hiány miatt vagy újszülöttek és csecsemők esetében a véralvadási rendszer fejletlensége miatt alakultak ki. Ez utóbbi betegséget újszülöttkori vérzékenységnek is nevezik."

Nincs olyan előírva, hogy csak 5 hónapos koráig kell adni. Az az orvos, aki ilyet mond, vagy feltételezi, hogy csak 5 hónapos koráig fogod anyatejjel táplálni a babát, vagy nem tudja elolvasni a betegtájékoztatót. "Az egészséges, szoptatott újszülöttek, akik étellel K vitamin pótlásban nem részesülnek, általában 2 mg Konakion-t kapnak havonta szájon keresztül, amíg át nem térnek a szilárd ételekre." Idézve a betegtájékoztatóból.

Ebből következik, hogy igen add még neki addig, míg még anyatejet kap.

2009. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a felvilagositast.
2009. jan. 30. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!