Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki kezdte meg csak anyatejes...

Ki kezdte meg csak anyatejes babájának a hozzátáplálást 6 hónapos kora előtt? És nem e bánta meg?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy mikor, és mivel, hogyan kezdtétek.
2010. szept. 4. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
pl. én mert már éhes volt az anyatej mellett pedig volt rengeteg. almával kezdtük januárban aztán jött a többi. igy elég volt neki nem volt éhes. tápszert nem kapott csak hozzátáplálást. egyébként 10 hónapos koráig cicizett, utána is csak már nagyon harapott igy abbahagytuk.
2010. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
lemaradt: megbántam e? : bánom nem bánom a lányom éhes volt volt, az ember ilyenkor nem kesereg hanem igyekszik enni adni neki. Szerintem a cicit is is sokáig elfogadta ezek után, ugyhogy pusztán önzésből szerintem az ember nem ragaszkodhat a szoptatáshoz. A gyerek igyényeit is figyelembe kell venni.
2010. szept. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!


Én 4 hónaposan kezdtem el adni a kisfimanak elöször az almát, aztán egy héttel később az őszabarackot és a következő héten burgonyát, majd a répa és a sütőtök következett. Holnap lesz fél éves. Azért kezdtem el korán, mert nagyon erős és gyorsan fejlődő a gyerek( már 5 hónaposan 9kiló volt) és nem volt neki elég a tejem. Mármint nem mennyiségileg, hanem inkább uncsi volt neki csak az egyfajta íz. Ha ettünk állandóan vette volna ki a kezünkből és jelezte, hogy adjunk neki is. Ja és már 4 hóníposan kijött két foga és ez is segítette a döntésben. Eddig nem bántuk meg, ugyanannyit kér a ciciből, viszont tízóraira, ebédre és uzsire megtolom neki a zöldséget, gyümölcsöt.

2010. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éhes volt a gyerek, két ciciből szopizott és kevés volt, így barackkal kezdtük délelőtt, az alma nem ízlett neki. Majd 2nap után délutáninként tejpép. Majd a barackhoz kevertem az almát úgy már megette. Majd egy hét múlva délben próbálkoztam a burgonyával, burgonya almával, burgonya alma meggy főve, majd burgonya tök, majd burgonya paradicsom, tök paradicsom. Majd sütőtök, burgonya brokkoli, így 5 hónapos korára reggel este szopi, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, dèlután tejpép lett. Úgy meglendült a hízásban hogy addig kis vékonyka volt, majd 3 hét alatt hízott 1 kilót, szépen kikerekedett, de utánna beállt és szépen lassan hízott nőtt! 8 hónapos koráig szopizott, nem akart 1-2 óránként cicizni hogy éhes, nem bántam meg hogy hozzátápláltam!
2010. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5 hónapos kora előtt 3 nappal kapott először 3 kanálnyi almalevet. 3-4 napig csak a levét kapta, utána pépet is. Aztán jött az őszibarack, majd a kettőnek a keveréke. 6 hónaposan tízóraira már szinte csak gyümölcsöt evett. 7 hónapos lesz a jövőhéten és mostmár ebédre is egyre több zöldségpürét megeszik, de még kéri a cicit is. Délután is szokott kapni egy kis gyümölcsöt.

Nem bántam meg, legalábbis eddig nem történt olyan, amiből arra következtethetnék, hogy nem állt még készen egyéb ízekre.

És hogy miért kezdtem hamarabb? Próbáltam a józan eszemre hallgatni. Ugye elég nagy kettősség van e téren, mert pl. anyukám mindig azt hajtogatta, hogy bezzeg én már 3 hónapos koromban háztartási kekszes almát ettem (ne érts félre, nem erőltette, hogy etessem a gyerekemet mással, csak mindig finoman célozgatott), a mai tudomány szerint pedig csak 6 hónapos kor után szabad bármi mást is adni. Hát én próbáltam valahogy a kettő között egy arany középutat megtalálni! Eddig úgy érzem nem hoztam rossz döntést, eddig bármit adtam neki, minden ízlett, és semmire nem reagált még rosszul. Jövőhéten elkezdünk ismerkedni a csirkehusival is.


Te is elkezdted, vagy szeretnéd hamarabb elkezdeni?

2010. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia. én is 4 hósan kezdtem, csak anyatejet evett. nem bántam meg, mert 5,5hósan nem volt tejem már. :)

mikor? 4hós kora előtt egy héttel

mivel: almapürével-bolti kicsiüveges.

2010. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan mind a háromnál- E!lőször gyümölcsöt kaptak keksszel,vagy babapiskótával. Később főzelékeket,majd 6 hós koruk után a legtöbbször azt,amit mi ettünk. Nem bántam meg,mind egészségesek.
2010. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtük, mert már nem volt Neki elég csak az anyatej (nem mennyiségileg). Nem érdekelte igazán a szopizás, minden más jobban lefoglalta. Először almával, majd őszibarack, meggy, burgonya répa. Nagyon gyorsan kiváltottunk 1 étkezést, mert már utána nem kellett neki a tej, hiába kínáltam meg. Jelenleg 9 hónapos és még minidg szpizik reggel és este, bár már nagyon kell trükköznöm hozzá, mert nem igazán akarja, de a tápszert sem fogadja el.
2010. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is negy es fel honaposan kezdtuk, akkor a kisfiam akkora volt, mint egy atlagos het honapos baba. Almaval kezdtuk, majd repa, oszibarack, krumpli, sutotok. Egyaltalan nem bantam meg, meg mindig szoptatom (5 es fel honapos). Nekunk is mindig kinezte a szankbol az etelt, mindig kovette a kanalat a szanktol a tanyerig es vissza, es kozben nyamnyogott es nagyokat nyelt. :))
2010. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!