Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki ad vizet a hőségben...

Aki ad vizet a hőségben anyatejes babájának, kanállal vagy cumisüvegből adja?

Figyelt kérdés
Arra nem vagyok most kíváncsi, hogy az anyatejben van elég szomjoltó stb., ezt én is tudom! De amikor kint vagyunk a melegben 2-3 órán át (mert muszáj menni dokihoz vagy akárhová), akkor adok neki 1-2 korty vizet, mert szomjas, de nem ülhetek le a járda szélére szoptatni! Kínlódok a kanállal, de jól gondolom, hogy ha cumisüveg lenne a szájában 2-3 másodpercre, attól még nem menne el a szopizástól a kedve?
2010. jún. 8. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Az én babám születésétől kezdve ismeri a cumisüveget (pl ha elmentem otthonról, fejtem tejet és más odaadta cumisüvegből). Most 5 hónapos és végig ugyanúgy szopizott, semmit nem zavart be. Egyébként az én babám csak kanálról issza meg a vizet, cumisüvegből valamiért nem (bár szerintem szoktatás kérdése). Viszont a gyümölcslevet abból is megissza.
2010. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyi idősek vagytok. Kisfiam 4 hónapos korától csőrös itatóból ivott. Avent cumisüvegünk volt, és arra lehet kapni puha itatófejet. Mi is anyatejesek vagyunk még(16 hós), de ebben a hőségben már ő is igényelte a vizet.
2010. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kisfiam 37 fokos kánikulában született, az első naptól kezdve iszik vizet cumisüvegből
2010. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, látom a lényeg lemaradt :) szóval nálunk semmiféle problémát nem okozott a cumisüveg, szépen tudott szopizni.
2010. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet kapni a DM-ben olyan cumis üveget,ami úgy van kialakitva,mintha a cicit szopná a baba.Mondjuk az én babám szopizik és tápszert is kap,emiatt vettük ezt a cumis üveget,de ugyanúgy szopcsizik,nem zavarja meg.Tudom ajánlani próbáld meg,én is a teát vagy vizet most már ezzel szeretném neki adnia melegben.
2010. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam 6,5 hónapos, és mi is használjuk esténként a cumisüveget a lefejt tejjel pótlásnak, meg icicpici korában a teát is abban adtam a hasfájásra, és sikerült a bimbóvédőről is leszoknuk 3 hónapos korára és végre úgy szopizni, hogy csak előkapom és kész. Ezzel csak annyit akartam, hogy nálunk egyáltalán nem volt gond a cumisüveg és a bimbóvédő sem. Mi is aventet használunk.

Most kezdeném szoktatni a csőröspoharat, szintén avent, hogy a napközbeni vizet abból igya, esetleg később ha gyümilevet vagy teát iszik, ne cumisüvegből... hááát, több kevesebb sikerrel, egyébként még én is alig tudok belőle inni, kipróbáltam.

Sajnos nekem a pohárhoz nincs nem volt türelmem, mert a fele a nyakában landolt. Majd ha érettebb lesz rá, azt is elkezdjük.

Szóval nálunk nem volt probléma az üvegből, de barátnőméknél cumizavar lett a vége. Az sem mindegy, hogy milyen cumisüveg. Az aventből nem dől a lé.... de sokaknak ez sem vált be. Nálunk igen.

2010. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
3 gyerek után elmondhatom nincs olyan hogy cumi zavar!!! A babák nagyon okosak!!!Azt szívják csak, amiből jön elég kaja viszonylag kis erőfeszítéssel!!!A 3. babámat 2 hétig cumisüvegből kellett etetni mert a 2. fiammal kórházban voltam.Mikor hazajöttem cicire tettem és úgy szopizott mint a kisangyal! Születése óta a "vacsit" üvegből kapja és ez semmit nem zavart a szopizásban, ja és még cuclizik is.A másik kettő úgyanúgy szopizott üvegből is meg ciciből is.Ha van elég tejed és könyen kijön(nem kell nagy erős szívásokkal szívnia)akkor nem lesz semmi gond ha adsz neki vizet,teát,bármit cumisüvegből.
2010. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!