Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam avagy sem a Rota...

Beadassam avagy sem a Rota vírus elleni oltóanyagot?

Figyelt kérdés
Január 23-án tölti a fiam a 4 hónapot.Ugye az oltást 6 hónapos korig be kell adatni.Ha jól számoltam,még épp beleférnénk az időbe.Szerintetek beadassam?
2011. jan. 9. 19:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert

1. szerintem nagyon drága (persze lehet, hogy azóta már ingyenes, akkor gondolkodás nélkül, adasd be)

2. közel sem nyújt 100%-os védelmet, és a ROTA rendkívül fertőző betegség, úgyhogy nagyon sok egyébként oltott baba beleesik

3. a ROTA vírus inkább kellemetlen, mint súlyos betegség. Egyébként például az én gyerekem úgy volt ROTÁS? hogy mégcsak tünete sem volt, a nagyobb került be kórházba kiszáradással és ezért kötelező volt őt is kivizsgáltatni.

Úgyhogy én sok pénzért, nem adatnám.

2011. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első válaszoló: utólag is úgy érzed, hogy nem adatnád be az oltást a korházba kerülő gyerekednek? Inkább kerüljön kórházba, mint hogy beadasd neki a 40000es oltást? Nem kötöszködés, csak kérdés.


Mi beadattuk. Sogórnőm kislánya másfél éves, mint az én kislányom. Ők elkapták a rotát és mi is(be lettek vizsgálva).Ők nem oltattak. Nekünk csak egy pici hasmenésünk volt, ők korházba kerültek.

Sajnos az én kislányom is most volt kórházba, mi a calicivírust kaptuk el. Én azt a tekintetet soha nem akarom látni. Az infúziót úgy hagyta, hogy bekössék, hogy meg se mozdult. Nagyon-nagyon rosszul volt. 5 percenként hányt még infúzió mellett is. Soha nem akarom látni úgy, mint akkor.

Több ilyen vírus is van, nem tudod minden ellen megvédeni, de én ha 1 ellen is meglehet én megvédem. Persze pénzben a kórház nem kerül annyiba, mint az oltás, de én akkor sem tenném ki ennek a gyerekem.

2011. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam rajta, de nagyon drága, azonkívül az orvosom és a védőnőm is azt mondta, hogy nem véd meg a betegségtől, tehát ugyanúgy elkapja a gyerek, maximum a lefolyását gyorsítja. Akkor meg a sz@rnak egy pofon szerintem.
2011. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy több nap korházban töltöött idő után le volt gyengülve és fogyott fél kg-ot. A rota is majdnem olyan, mint a calici.
2011. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Azok szokták ellenezni akiknek még nem volt rotás a gyerekük, de akinek rotás volt azok mind azt mondják hajrá ellenanyag.

Egyébként nem injekció hanem cseppek.


Barátnöm kisfia reggel kezdett el hányni dec 25-én és estére már ülni sem tudott annyira kikészítette a vírus. Láttam ezt a kisfiút és ezek után beadattam.


Nekünk az elsöt 3 hós oltással kellett a következöt most a 4 hóssal és az utolso oltással az utolsó rota ellenit is megkapja.

2011. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

nézd utólag még inkább azt mondom, nem adatnám be. Oké kórház lett a vége és kiszáradt, kapott infuziót, hasmenése volt, hányt is párszor. És magas láza volt, de két nap alatt túl volt az egészen. Nem tűnt komolynak az egész.

A kórházban meg nagyon jól eltöttük az időt, mert ott aztán nem volt más csak ő meg én. Úgyhogy egész nap olvastunk, játszottunk, beszélgettünk.

2011. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Szia! Én beadattam, az orvosunk azt mondta, ha valaki megengedheti magának, annak javasolja. Igazából az fogott meg, amikor azt mondta, ha lehetőségem van arra, hogy megvédjem valamitől a babámat, miért ne tenném?! Nyilván, ha kenyérre kell az a pénz, nem mondom, hogy kérjétek. De valóban csak meg kell innia a babának, tehát mégcsak nem is kellemetlen, utána semmi tünet, láz, stb... nincs, és én sem szeretném, ha a babám napokig infúzióval a kis karjában feküdne a kórházban, hiába akkora buli, mint az előző válaszoló írta... MInden jót. Üdv, 1 éves kisfiú anyukája
2011. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy a kicsinek semmi baja nem volt, még hasmenése sem. Illetve azt sajnálom, hogy semmit nem tudtam, mit kell ilyenkor csinálni. Mostanra már kiképeztem magam (bár ezt félve mondom, mert a legutóbbi vírus, közel sem volt olyan, mint a ROTA és szétvitte a hasnyálmirigyet és cukorbeteg lett)

Ma már nem száradna ki és pont a kicsiből kiindulva, aki calici fertőzésből két óra alatt kigyógyult, mert hányt, ivott egy nagy pohár vizet, persze rögtön hányt, ivott egy pohár vizet-ezt csinálta két órán keresztül és kész, vége volt, kihányta az összes vírust. Mi betartottuk, hányás után lassú kortyokban vizet inni stb stb. Na három napig a fejünket nem tudtuk megemelni.

Úgyhogy tudom, mit kell itatni, etetni, hogyan kell gyorsítani a vírusok távozását.

Nem adatnám be, mert egy hasmenés nem a világ.

2011. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Inkább választanád a kórház, hamenés, hányás infúzió, mint 40000 ft-ot?

Na, az szuper, hogy jól éreztétek magatokat, akkor kívánok nektek még az új évre sok korházban töltött napot! Ott majd tudtok 2en lenni a gyerekkel. Furcsa, de én inkább itthon töltenék vele kettesben pár napot! Uhh, kórházban még kaját is adnak és még víz is van. Végülis akkor jobban jöttetek így ki, nem?

2011. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Csak az a gond, 87%, hogy attól, hogy beadattad az oltást, ugyanúgy elkaphatja, mert nagyon kicsi százalékban véd. persze az is lehet megúszod egy kis hasmenéssel, de volt anyuka, aki kérdezte a doktornőt, mi lett volna ha nem adatja be, 4 nap kórház helyett egy hét?

De egyébként ha itattam volna a gyerekemet, illetve tudtam volna azt, amit ma tudok, hogy hogyan kell itatni és mit. Nem került volna kórházba, mert nem száradt volna ki. Kórházba csak a kiszáradás miatt került.

2011. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!