Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam a rota vírus elleni...

Beadassam a rota vírus elleni oltóanyagot?

Figyelt kérdés
Ti beadattátok? Ha igen, mikor? Másik védőoltással egyszerre vagy külön-külön? Volt láz vagy más probléma? Felétek is 17.000Ft? Aki nem adatta be az miért nem?
2011. szept. 11. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, mi beadattuk a lányunknak, egy kicsit meg is bántam. Az orvos azt mondta, ha van rá keret, akkor adassuk be, viszont utólag tudtam meg, hogy a rota vírusnak van jónéhány fajtája, ez a szájon át adható csak egy féle ellen véd, szóval tényleg csak szerencse kérdése, hogy mit és hol kap el a gyerek. Nálunk is ilyen drága volt, azt mondta az orvosunk, hogy mi is beadhatjuk a gyereknek, de inkább levittem, az a biztos, ha ő adja be. Arra kellett figyelni, hogy előtte meg utána ne nagyon egyen sokat, nehogy visszabüfizze az oltóanyagot, mert ahhoz elég drága mulatság. Nálunk semmiféle láz vagy egyéb probléma nem volt utána.
2011. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a Dr.nő hogy az egész csak marketing, üzlet.

Azt mondta tök felesleges mert ahogyan az előttem lévő írta 1 ellen véd és van vagy 20 válfaja, ha nem több!

Tehát nem!

2011. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 18000ft A védőnő szerint felesleges pénzkidobás!állítólag nem kell megijedni tőle,ha olyan veszélyes lenne mint ahogy riogatnak vele akkor ingyenessé tennék azt is mint a fertőző agyhártya gyulladásét!

Gondoljunk csak bele az élet(egészség)már tényleg csak a gazdagok ill a módosabb emberek kiváltsága?

2011. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem adattam be, mert egyrészt le is késtünk róla, másrészt azt mondta a védőnő, ha más ninc,s ott a Calici (mindkettőt elkapta a gyerekem és állítom 100-szor ROTA, mint 1-szer Calici)és az ellen nincs oltás.

Ráadásul igen alacsony a valószínűsége, hogy egyáltalán kialakul védettség, az sem 100%--úgyhogy egyetlen érv sem szólt mellette.


Maga a fertőzésről, merthogy elkapták a fiaim

A kicsi 9 hónapos volt, még lazább széklete sem volt. (és nem oltattuk őt sem)

A nagy kórházba került, ő hányt, hasmenése volt, infuziót kapott. Egyetlen egy okból. Nem mondta az orvos, anyuka ez ROTA vírus, ki fog száradni a gyerek, ezt és ezt csinálja vele. Még egyszer bekerült a kórházba és kitanultam az egészet, hogyan lehet kell kiitatni, akár egy teljesen kiszáradt gyereket, akár egy hányós-hasmenéses gyereket, hogy ne száradjon ki. Azóta is volt, hányás-hasmenés, sőt egy másik vírus, aminek következtében kiszáradt a kicsi, azt mondta háziorvos, lehetetlen hogy otthon kiitassam, azonnal kórház, infuzió, fél óra alatt kiitattam. Van itthon tesztcsíkom amivel figyeltem, komolyan fél óra alatt kiitattam, utána vigyáztam ne száradjon ki és ennyi.


Ez a titok, itatni kell, visszapótolni az ásványi anyagokat és nem kerül kórházba, nem kell infuzió neki. Oké hasmenés kellemetlen, de kibírható. Hányás meg, mint írtam rosszabb a Calici, mert rotánál háromszor hányt a fiam, Calicinél 1 napig, negyedóránként a semmit.

2011. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, a nagy fiam sajnos alapból hajlamos ezekre a hányós-hasmenéses vírusok elkapására és kiszáradásra (most már alapbetegségéből a cukorbetegségből kifolyólag, ezt elmondták, mikor az lett, egyszer hány és futás a kórházba)És legutóbb hányt, nem kórházba szaladtam, hanem gyógyszertárba, vettem olyan probiotikumot ami prebiotikumot is tartalmaz (nem Normaflore-t, hanem ami több probiotikumot és prebiotikumot is tartalmaz) és azt adtam neki a legnagyobb dózisban 2-3 kapszulát egy nap és egy óra múlva teljesen rendbe jött.

Úgyhogy még a kiitatáshoz, ahogy megjelenik a vírus, egy ütős probiotikum és ezek kiölik a vírust a bélrendszerből, elszaporodni sem lesz idejük.

2011. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én dokim is azt mondta h ez luxuscikk,amit ő ajánl,a pneumococcus elleni meg a menjugate.Csak a menjugateből most hiány van:SA rota itt 2x 17000.
2011. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem adattuk be.


Az agyhártyagyulladás elleni oltás nem ingyenes, 2.000 Ft körül van az ára, azt beadattuk, és az ingyenes Prevenart is.

Az agyhártyagyulladás elleninél 3 féle oltóanyag van, az egyik hiánycikk, de a másik kettőt lehet kapni, állítólag a gyártó más, de a hatóanyag ugyanaz. Mi a Neis Vac-C típusút adattuk be, azt írta fel a gyerekorvos.

2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Igen, adassátok be, mit beadattuk, engem elborzasztott, hogy egy baba kiszáradt 1 éjjel alatt miatta, és meghalt.


Igaz, hogy sok vírus van, de ha pl. 1-től is megvédhetem, megteszem!

2011. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is a kiszáradástól féltem,meg h ebbe belehalhat,de elég profi a dokim,és nevetve mondta h Magyarországon,2011ben még egy kolerásnak sem szabad meghalni.Az meg aztán fosás a javából.Oda kell figyelni,itatni kell,ha máshogy nem megy akkor fecskendőből kortyonként.De mindenki maga dönt az érvek és pénztárca vastagsága alapján.
2011. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De mégis megtörtént, hihetetlen gyorsan, 1 éjszaka alatt száradt ki az a baba, kórházban szedhette össze, mentek haza aznap, este lett rosszul, reggel vitték a kórházba, és már nem tudtak segíteni.

Én amondó vagyok, amitől lehet, meg kell védeni.

2011. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!