Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónap körüli babátokkal mi...

11 hónap körüli babátokkal mi az esti menetrend?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mikor van fürdés, vacsi, alvás. Illetve, hogy vacsora után még játszotok(miket).
2011. jan. 9. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Este 7-kor van vacsi, aztán fél 8-kor fürdés és 8-fél9 közt a lefekvés. Lefekvés előtt még kicsit játszunk néha, mesekönyv nézegetés, bábozás meg ilyesmiket, amihez nem kell túl sok mindent előpakolni.
2011. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 körül eszik, utána még játszunk, akkor még minden szana-szét van a földön. Majd palokás és fürdés a híradó vége felé és legkésőbb 8-kor alszik. Én a fürdés után már nem játszom vele, nem akarom felpörgetni és szerintem már eléggé fáradt is és a melegvíz ellazítja. Elalvás előtt még tápszert adok neki, mellettem alszik el a nagyágyon, majd becsempészem az ágyába. (Éjjel még 2-szer eszik. Nappal 2-szer alszik.)
2011. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan az enyém már lassan 14 hós, de 11 hósan is ez volt a rutin:

7-ig játék (vagy szenvedés, hogy legyen már fürdésidő :)), akkor fürdés, utána vacsi (tápszer) és alvás kb fél8, háromnegyed 8 körül. Nem kapott főttkaját, se darabos kaját vacsorára, csak tápszert, pont ebben az időszakban fogadta el először.

2011. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is 13 hós, de 11 hósan lett az alábbi menetrend:

-fél 7 : szilárd vacsora: sajt, sonka, kenyér/zsömle/kifli, kefír

- utána játék a szobájában valamelyikünkkel,

- 8-kor engedjük a fürdővizet, közben én megcsinálom a tápszert, ők meg az apjával elpakolják a játékokat és apa levetkőzteti a kicsit

- aztán pancsolás, törülközés, öltözés

- leoltjuk a villanyt, apa kimegy, én az ölembe veszem a fiút, megissza a tápszert/tejitalt, kicsit dúdolok neki, majd az alvókájával (plüss rénszarvas) berakom az ágyába, és alszik, jó esetben 11-12 órát

2011. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19:00-kor fürdés, 19:30 tápszer és 20:00-kor alvás.
2011. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

6 körül szilárd vacsi a családdal (többnyire főtt kaja, vagy kenyérféle feltéttel)

Utána pakolás a szobában, fél7 - 7 felé fürdés

Közvetlenül fürdés után (krémezés/pizsi stb) puszi a családnak, aztán leoltott villanynál tápszerezés ölben és kis ringatás-dajkálás után irány az ágyikó. Kb fél8 - 8tól alvás reggel 5-ig.

2011. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk 6kor vacsi, utána fürdés, szopi, fél 8 kor alszik. Reggel ált. fél7-8 között ébred. 4 hetes korától végig alussza az éjszakát. Nappal délelőtt 2-3 órát alszik, délután 1-1,5.

Apa fürdik a 2 gyerekkel, én addig a konyhát rendbe teszem, mosogatok.

A nagy, 3 éves, amig a pici szopik keres magának esti mesét, azt olvasom fel neki. Ő 8 körül alszik el, 7 körül ébred.

Vacsi előtt összeszedjük a játékokat, utána már nem vesszünk elő semmit. Bár a nagy fiam szokott próbálkozni ...

2011. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

21:08-nak!

11 hónaposan még nap közben 4 órákat alszik a kicsid? Nem semmi, mázlista........

2011. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen nálunk is a fürdés előtti idő a legnyűgösebb.
2011. jan. 10. 09:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Szai! ahogy olvasgattam a válaszokat,nálunk ez kicsit-de csak picit- eltér :P :))

6 kor van vacsi(ez általában pép,gyümölcs,tápszer (néhanéha) ) utána még előkészitem a fürdőkádat melegvizzel engedek bele addig "játszik" az apukájával :] kb olyan fél7 körül fürdés,szeret pancsizni :],aztán uána még játszadozik magában az égyban,kb 7 körül elalszik,aztán alszik hajnali 1 óráig,majd kér inni,enni,(nem sokat),majd alszik reggel 6-7-fél8 ig :) kicsit észletesebb =) délelőtt olyan 2-2.5 órát alszik :) ami jó dolog,aztán ebéd :) délután játszadozik,nézelődik kb fél 2 kor leteszem alduni ebéd után,majd alszik 3-3,5 órát :) utána uzsi =) majd kimegyünk kicsit sétálni babakocsival,le a maához,utána megitn előlről :P ) remélem hasznos volt =) szió :)

2011. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!