Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülnétek úgy gyereket, hogy...

Szülnétek úgy gyereket, hogy sok az adósságotok?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok frankhitelem van. Sajnos az árfolyamváltozás nagyon sok. Már a felvett hitel majdnem kinőtte a ház értékét. És személyi hitelem is van.
2011. jan. 10. 11:28
1 2
 1/15 Kriszti83 ***** válasza:
83%
Nekünk is van svájci frank alapú lakáshitelünk, most bírjuk fizetni, de a jövőt nem tudhatom. Második babánkat várjuk. Évekig toltuk a baba-projektet, de soha sincs olyan, hogy pont jó alkalom. A világ változik, milliomosok sosem leszünk. Tehát ha van munkahelyetek, nem haltok éhen, és szeretnétek babát, akkor hajrá.
2011. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

szia.

mikor összekerültünk ugy vettünk házat és autot h frankhitelre. mint tudott elszállt a hitel is az frankárfolyammal együtt. ebben a házban született már mindkét gyermekünk. 2,5éves és 4 hónapos. Vannak anyagi gondjaink, de a két kicsi mindent feledtet :) lehet nagyon jol sakkozni a számlákkal:) ja és a személyi hitelekről még nem beszéltem. :(

2011. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Szülnék! Mert, ha 32 évesen nem szülök talán később nem lenne rá lehetőségem.
2011. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Én szülnék. Már benne vagy a korban.
2011. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Inkább a gyerek érdekét próbáld nézni, azaz ne tedd még!

Jön a gyerek, vele leszel elfoglalva, még kevesebb pénz, de többet kell költeni, na és ott a hitel... mi legyen, stb, majd emiatt jönnek a viták a pároddal, összevesztek, annyi a családnak...

Kínlódtok a pénzügyekkel, nem szeretitek egymást, és ott a gyerek, akit közben elfelejtetek és csak nyűgnek érzitek.

Van ennek értelme?

Szegény gyerek meg majd alig várja, hogy felnőjön és meneküljön és mindent megtesz annak érdekében, hogy ő majd ne csináljon értelmetlenül gyereket.


Gyereket csak akkor, ha az ember megtudja neki adni az alapvető dolgokat, a nyugalmat, biztonságot, időt és szeretetet...

Azért, hogy na legyen már gyerek... Ez rossz hozzáállás.

Aztán meg majd megy a nyafogás, hogy milyen rossz az életem, és különben is itt a gyerek és senki se segít... Előre kell gondolkodni igen! Jó, hogy feltetted a kérdést!

Gondold végig józanul a terveidet! Hajrá!

2011. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

SZia!


Hát, nem könnyű.


Nektek kell mérlegelnetek: szerintem, ha van munkahelyetek mindkettőtöknek, és ez úgy néz ki, meg is marad, utánaszámoltok, és úgy látod, hogy lesz mit enni adni a babának, és fűteni is tudtok, akkor lehet, hogy nagyon szerény lehetőségek között, de én a helyetekben bevállalnám a babát. Tényleg, nehogy az legyen, hogy később majd nem lehet.


De, ha nagyon!! rosszul álltok, akkor meg kell gondolni.


Sok sikert!

2011. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Szülnék.

Manapság elég kevés ember van akinek nincs pl. lakáshitele, vagy valamilyen más hitele. A gyermekvállalást ritkán bánják meg, de azt hogy nem vállalták időben, többször.

2011. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sok olyan pár van aki azért vett házat, hogy családot alapítson és sokan úgy járhattak mint mi, hogy pont emiatt nem vállalnak.
2011. jan. 10. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
szültem. pedig egyikünk fizuját elviszi a lakáshitel. a többi majd lesz valahogy, de az életünk értelmet nyert, az biztos :-)
2011. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmit nem tudnék megvenni. Az orvos is számomra megfizethetetlen:( Nagyon sok kiadással járhat egy gyerek születése, sok dologra van szüksége.
2011. jan. 10. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!