Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtököt hogy készíted babádnak?

Sütőtököt hogy készíted babádnak?

Figyelt kérdés
hány percig sütöd? milyen fokozaton? egyszerre hány szeletet sütsz meg? (ha az egész tököt, akkor hány napig adhatom a babámnak?)
2011. jan. 10. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

hány percig? amig puha nem lesz ez tökönként változó de kb. egy óra.

gázon 3 -as fokozaton.

hány szelet: nagydobosi sütötökből négyet -de elég iztelen rég ettünk jót! - a kanadai v. orange ból az egészet felezve. - negyedelve ha nagy.


hütőben eláll egy napig biztosan. le is fagyasztható.

2011. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 1 egész tököt meg szoktam sütni, ami nem fogy el, azt porciózom és lefagyasztom. 160 fokon szoktam sütni 1-1,5 órát, néha megszurkálom, hogy puha-e már. Mosom, félbevágom, magokat kiszedem egy evőkanállal és a többi megy a sütőbe.
2011. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi!!
2011. jan. 10. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedvem/időm a sütéshez, kevés vízben felteszem főlni a kockára vágott tököt, nagyon hamar kész. Így kicsit kevésbé édes, de gyümölccsel szoktam keverni, és nagyon finom lesz így is. Zárható fedeles dobozba teszem, így másnap v harmadnap is odaadhatom. Ált ez a napi desszert.(1 éves múlt már babám)
2011. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En igy keszitem mert nagyon gyors kiveve a sot meg a borst mert azt nem teszek ra:

A sütőtök kalapját levágjuk, a magjait leszedjük, és az 1 kanál vajat beletesszük az üregbe, megsózzuk, borsozzuk. Rátesszük a kalapját, betesszük a mikróba, és a 5-10 perc múlva kész. (a tök nagyságától függően)

Ezutan csak kikaparom a belsejet, fagyasztani is lehet.

11 honapos a kisfiam es imadja.

2011. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi!

mikrózni nem akarom, mert a babámnak lesz.

a vízben főzést is kipróbálom.

2011. jan. 10. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!