Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fertőtlenítitek a baba...

Hogyan fertőtlenítitek a baba játékait és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
neomagnol, domestos, florasept?
2011. jan. 11. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Chicco fertőtlenítő folyadékkal.:)2-3 havonta.:)7 hós
2011. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legelső alkalommal forró vízzel átmostam, a rágókákat neomagnollal fertőtlenítettem, de igazából utána már nem nagyon foglalkoztam vele, csak öblítés. A plüss alvós rongyit gyakran kimostam.
2011. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ami mosható, azt kimosom gépben

ami nem, azt forró vízzel öblítem. ha nagyon koszos, akkor szappannal mosom le.

2011. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Meleg vizes lemosás a műanyagoknak, törlőkendővel, ami olyan volt azt egy lavórban egyszerre lesikáltam körömkefével, a mosható plüssöket meg gépben mosom mindig.

Soha nem sterilizáltam a játékait, pedig kis korában a szájába vett mindent, nem is lett beteg.

2011. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nyugtató, hogy nemcsak én nem áztatom állandóan a fertőtlenítőben. Egy barátnőm beszólt, hogy 3-4 naponta legalább kéne fertőtleníteni őket, mert milyen dolog, hogy én csak lemosom forró vízzel. Utoljára karácsonykor áztak neomagnolos vízben :)
2011. jan. 11. 11:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan fertőtleníteni nem szoktam. Szerintem nem kell túlzásba vinni a játékok takarítását.

Én első használat előtt jól megmosom, utána nem viszem túlzásba, csak 2-3 havonta mosom őket (rágókákat akár naponta is, az más). Meleg szappanos vízben átöblítem a műanyag játékokat, amit nem lehet, azt áttörlöm nedves kendővel. Plüssök gépben vagy vizes kefével (nem értem, miért gyártanak olyat, amit nem lehet kimosni, sajnos kaptunk párat).

Én arra figyeltem nagyon, hogy miután elmúlt a baba torokgyulladása, utána mindent alaposan elmostam, kiságy szélét, polcokat (ahol kapaszkodva jár), járókát stb. áttöröltem domestos kendővel, nehogy "visszanyalogassuk" a vírust.

2011. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Soha nem fertotlenitettem,a plussok mennek a gepbe, a jatekokat meg forro vizzel atmosom,eddig egyszer volt komlett general.11,5hos a gyerek.
2011. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nagyon pici volt a bébi, addig a rágókákat, cumikat, ilyesmiket kb heti 1x chicco folyadékkal, amúgy csak sima mosogatással. Minden mást is csak elmostam, plüssöket néha kimosom, ami kiságyban van alvórongy, azt kicsit gyakrabban. Amúgy sem fertőtlenítek túl semmit. Egész nap kúszik-mászik a padlón, onnan sajnos sokkal több koszt felszed, mint a játékairól.

Barátnőd biztos nagyon ráér...

2011. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nincsen meg a babám, most járunk a 34. héten. Azt találtam ki, hogy van olyan gőzkacsám, amit a tv shop is reklámoz de nem pont az a fajta, szóval én azzal szeretnék fertőtleníteni így vegyszert sem kell használnom, persze ez nem azt jelenti, hogy nem mosom ki/el a dolgokat, ez csak a fertőtlenítés lenne.
2011. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!