Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes Km vagyok. Mikor...

32 hetes Km vagyok. Mikor kezdjem kimosni a baba holmikat? A plüss állatokat is ki kell mosni? Kézzel mostok, vagy géppel? A cumisüvegeket, mellszívót stb. mikor fertőtlenítitek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia 31 hetes vagyok. Én a héten kezdtem el mosni mindent. A játékokat, a babakocsit, hordozót, takarókat meg ilyeneket már kimostam, már csak a ruhák vannak vissza. Mindent mosok, mert mindent használtan vettem. Én gépben mostam őket kímélő programmal 30-40 fokon, és a dm-be vettem hozzá dreft babamosószert. És persze mindent átvasalok. Nem lett semminek semmi baja a gépben. Remélem tudtam segíteni:)
2010. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

31-32. héten kezdtem. Gépben mostam mindet és mindent ki is vasaltam. Rácsvédőt is egy rövid könnyű programra betettem. Plüssöket is gépben kimostam. Cumisüveget, mellszívót kb ugyanakkor elmostam forró mosószeres vízben, betettem egy tiszta zacskóba, de csak a 38. héten sterilizáltam ki mikróban, kiszárítottam és visszatettem a zacsiba.

A terhesség végén már negaon nehezen mozogtam és a vasalás volt a legrosszabb, valahogy nehéz volt lefelé nyomni vagy nem tudom, de nagy mázli volt, hogy időben elkezdtem, különben vért izzadtam volna a végén :S

2010. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

32 hetes vagyok, pár hete már kimostam-kivasaltam mindent. Van már egy babóm, az ő kinőtt ruhácskáit szedegettem elő, meg vettem turiban is, meg kaptam barátnőmtől, amit az ő kisfia kinőtt.

Ariellel mosok mindig, az előző babám cuccait is kezdetektől azzal mostam, 30°-on, kímélő programmal, Coccolino öblítővel. Plusz kivasaltam, már minden a szekrényben van.

Szerintem cumisüveget ráérsz akkor fertőtleníteni, amikor konkrétan használatba veszed.

2010. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! Akkor én is lassan nekilátok a mosáshoz! Mindenkinek boldog babavárást!!!
2010. máj. 16. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 37-38 hetesen kezdtem kimosni a ruháit. Volt amit kézzel, volt amit géppel, kézimosás programon. És mindent kivasaltam. Mellszívót meg nem is vettem, mert majd hoznak be a kórházba, ha szükség lesz rá. És cumisüvegünk sincs még..
2010. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ruhákat én a 33-34. héten mostam ki. Dreft folyékony balzsamos mosószer és egy kicsi Coccolino Sensitive öblítő, de ez utóbbiból tényleg csak kicsit használtam. Rá kb 2 napra kivasaltam mindent, be a szekrénybe.

A plüssöket még nem mostam ki, de lassan azokat is berakom a mosógépbe. Bár, még soha nem mostam plüssöket gépben, nem tudom hogyan fognak utána kinézni, de majd kiderül :)

A babakocsit használtan vettem, de nagyon jó állapotú. Kb 1-2 hét múlva fogom teljesen leszedni az anyagot róla és kimosni. Akkor tesszük rá az új kerekeket is (vettünk hozzá vadi új kereket)

A kiságyat jövő héten szereljük össze.

Cumisüveget még nem fertőtlenítettem, majd kb 2 hét múlva.

Mellszívót még nem is vettem, de a héten megveszem és majd a cumisüveggel együtt fertőtlenítem.

És az kimaradt, hogy ma kezdtem a 36.hetet és a 39.hét első napján lesz programozott császárom.

2010. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

34km vagyok, én majd a jövő héten tervezem a tisztítást, de kizárólag csak azokat a rucikat, amik kisebbek, és kiválogattam párat, ami a kórházban iss utánna pár nap elég, ha haza kerültem majd a többit...

teljesen tisztán, fertőtlenítve akarom a picire adni majd, és ha hetekkel, v hónappal előtte kimosom, a bacik belemennek, meg csak állnak a szekrényben... ezt nem akartam.

de annyi segítségem lesz h anyukám a szülés után 2 hétig mellettem lesz segíteni, utánna meg férjem jön szülés szabira, és lehet ő anyukája is jön majd.... szóval nekem lesz ki megcsinálja majd :) én most csak ami feltétlenül kell... :)

2010. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még csak 22 hetes vagyok, de már ki vannak mosva és vasalva a babaruhák.Sokat kaptunk, vettem is néhányat, és úgy voltam vele, hogy nem rakosgatom ide-oda, hanem rögtön kimosom, kivasalom, és behajtogatom a szekrénybe.Igaz, még messze van a szülés, de nekem természetes volt, hogy ha kapunk valamit , a mosással kezdem, és csak azután rakom el.Én is Dreft sensitive folyékony mosószert használok a babaruhákhoz, és egy pici Coccolino öblítőt, azt is csak azért mert nem bírom ki!Nagyon szeretem!Ha megszáradtak, gőzölős vasalóval vasalom ki őket, amibe Coccolino vasalófolyadékot töltök.Játékok még nincsenek, babakocsit veszünk majd újat.Az új dolgokkal úgy vagyok, hogy nem feltétlenül kell kimosni.Vettem egy hordozót használtan, persze annak a huzata megy a mosásba.Én mindent géppel mosok.Cumisüvegből újat vettem, nincsenek még sterilizálva, de lehet, nem is lesznek, mert úgy be vannak csomagolva, hogy azon lennék meglepődve, ha nem lenne tiszta.Mellszívót még nem vettem, akartam, de lebeszéltek róla.Sokan járnak úgy, hogy megveszik, és nincs tejük.Így én babonából megvárom a szülés utáni időszakot.A barátnőm pl. vett egy kézi pumpásat ( valami olcsó fajtát), de nem használta, mert kézzel sokkal jobban tudott fejni.Még szerencse, hogy nem tízezret adott ki érte.
2010. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!