Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel fertőtlenititek a baba...

Mivel fertőtlenititek a baba játékait most a H1N1 idején?

Figyelt kérdés
Kilincseket? Egyéb dolgokat? Egyáltalán, hogyan védekeztek otthon? Mire figyeltek oda nagyon?
2009. dec. 3. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kéz- és arcmosásra nagyon odafigyelünk, illetve én szájöblítőt is vettem. Végül is egész nap nagyon közel vagyok a babámhoz én is és a párom is. A barátokkal megbeszéltük, hogy mostanság nem találkozunk, mert senki nincsen beoltva.
2009. dec. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ti sem vagytok beoltva?
2009. dec. 3. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindennap megeszek vmi antibakteriális ételt, pl fokhagyma, borostea, egy kupica pálinka, ami van mindegy!!


Ja és állandóan túlöltözök! 2 gatya 2 pulóver, sál, kesztyü!

Kerülöm a tömegközlekedést vagy ha mégis felszállok kinyitom az ablakot hogy keringjen a levegő, illetve próbélok kevesebbet lélegezni

Viszek magammal termoszba teát mert a városi levegő különösen xar amióta mindenki tüzel mindent nameg az a sok kocsi...

Napi liter meleg tea elmegy a másik másfél meg hidegen...

2009. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vok beoltva, és nem is leszek!
2009. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszoló vagyok! Mi a pici kivételével mind be vagyunk oltva a családban.
2009. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Úgy féltem a pindúromat! Még csak 7 hónapos.

Mi sem oltatunk.

2009. dec. 4. 00:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. dec. 4. 00:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Én még a nyáron beszereztem ezt a fertőtlenítő folyékony szappant, ez 4-6 óráig véd a vírusok ellen!


[link]


Ezzel szoktam időnként letörölgetni a kilincseket, sűrűn fogdosott helyeket (vízben higítva).


Kliniko-Sept fertőtlenítő kéztisztító szappan

(1013 Ft/1 liter)


Baktericid, (MRSA), fungicid, virucid, (HBV/HIV)inaktiváló hatású, nem tartalmaz illatanyagot és színezéket, kíméletesen tisztítja és egyben ápolja a kézbőrt, gyors (30-másodperces) behatási idővel rendelkezik a teljes spektrumon, hosszan tartó- egyedülálló hatóanyagának köszönhetően-, mintegy 4 - 6 órás védelmet nyújt a kéz újraszennyeződése ellen.


Nálunk az egész család be van oltva, de ettől függetlenül elmenetel előtt és hazajövetelkor mindannyian szigorúan kezet mosunk! (Ezzel másokat is védünk, hogy nem hurcoljuk tovább a vírusokat.)


Itt is lehet mindenféle fertőtlenítőt kapni (felületre, bőrre, stb.), írd be a keresőjébe : "fertőtlenítő"


[link]


(Az a hatásos, ami "baktericid, virucid" jelölésű!!!)

Az egyszerű fertőtlenítők nem ilyenek (pl. Domestos, Flóraszept, Hypo, stb.)

2009. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a grépfrútmag cseppeket hallottam hogy nagyon jó fertőtlenítő hatása van. Állítólag külföldön még a kórházi mosodákban is ezt használják fertőtlenítésre. Vízben feloldom és mindent lemosok vele.És nem méreg.
2009. dec. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónaposak vagyunk. Én domestos törlőkendővel a kilincseket, korlátot, hűtő fogantyút, cserélgetem a törölközőket, papírtörlőt használok.

Nem vicces a helyzet, de megmosolyogtam az egyik válaszolót, hogy kevesebbet lélegzik a buszon :o) , na, én pl a leveleket amit felhozok a postaládából, vagy amit a postástól kapunk, elteszem, utána alapos kézmosás és csak másnap nyitom ki. (mert azt nem tudom letörölni)

Sokat szellőztetek. A picim kezét minden egyes alkalommal megtörlöm sima popsitörlővel, mielőtt pelenkázom, néha meg pluszban amúgy is vizes textilpelussal törölgetem a kezét. Naponta tengervizes spray vel tisztítjuk az orrunkat (babáét is), és gargalizálunk meleg sós vízzel, szedünk homeos bogyót. Tesók nem puszilhatják, nem mennek közel egymáshoz. Nem szabad puszilgatni a babát senkinek sem.

Nem megyünk sétálni sem, a héten a pánik hatására a lakásból sem dugtam ki az orromat a picivel. Ja, és mindig kezet mosok, mindig mikor a picihez érek. Ha elfelejtem, meg esz a bűntudat.

Kezdem nem normálisnak érezni magamat és egyre mélyebb pánikba esem. Hozzáteszem, nem oltatunk, de oltottan is ugyanezeket tenném a pici miatt, mert a kezemmel egy tárggyal, bármivel átadhatnám akkor is, meg most olvastam egy hírcímet, hogy oltás után is fertőz, de már el sem mertem olvasni, hogy mit akartak azzal.

A nagyobbik ígyis összeszedett valamit, persze suliban. Be is lázasodott, nem tudom még mi lehet, most jól van, nincs láza sem már.

2009. dec. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!