Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap körüli babátok...

14 hónap körüli babátok mennyit beszél már érthetően?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam, és javarészt a szavak elejét mondja, illetve ritkán kimond egy-egy szót érthetően, aztán mégis marad a szó eleji használatnál. :) 14 hónapos korára ennyi szava lett:

Baba, Apa, Ana, Mama, Papa, toll, te-te (tente), tubbe (csukd be), ez, az, ezt, azt, ott, ide, úgy, nem, de, tetszet vagy cekszet (kekszet kér), töjö-töjö házsada (összetöröm házadat a csiga-bigából), ess (esik az eső vagy leesett valami), állsz (ha mondom neki, hogy álljon fel), kabát (mostanában csak ka), mennü (menjünk sétálni), bococ (bohóc), ügye (ügyes - saját magára mondja), teát (teát kér), tej, tejc vagy tejet, hess (csip-csip csóka), minya-minya (enni kér), tötö (törülköző), táca (pénztárca), kaka, tápa vagy cá (cápa), tető (cumisüveg teteje), bögre (csőrösére mondta, mostanában csak bíz - víz, vagy ísz - innivaló), pápá, Szisz (Szilviának hívják anyát), eett (hány éves vagy kérdésre mondja, hogy egy), piosz (piros), hita papa (hinta-palinta), igaz, bittosz (biztos), tecc (tetszik neki valami), aama (alma), siess és na (ha sürget minket), ige (igen), nemmed (nem megy), ka (kapu, kamion, kanál, kabát, stb), ta (csavard le, csavarhúzó, stb), ká (kávé), te vagy tesz (tegyünk vissza valamit a helyére), pá (párna), pi vagy pipi (pisze-pisze), hab (tejszínhab és a víz tetején lévő hab), kákk-kákk (béka mondja, hogy kvák-kvák), vu-vu (kutya), kavi (kavics).

Most ebben a hónapban is sok minden jött, és már köszön: szia vagy sziasz (sziasztok). :)

2011. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

14 hónaposan ezeket mondta a kislányom:

egy, anya, apa, papa, mama, baba, vava, ku (kutya), ka (kacsa), brrr(autóra)

2011. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A láynom 13 hós!És az előző válaszolókhoz képest nagyon nagyon keveset mond!

Cici, tetete (tessék, ha ad valamit), adide, ke (kell), baba, ísz (dísz a kari fán, vagy bármi ilyen karácsonyi cucc boltban)és kb ennyi Bár apa Az AKA

2011. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak jó kis szószátyár a gyerkőce! Ügyes!


Az én fiam "szókincse": mama, mamma (ez én vagyok), ap (apa), papa, pápá,vava (kutya és egyéb négylábúak), gá-gá (liba, kacsa), áp (kacsa), kuku (kakas), ömöm (disznó), akja (adjál), baba. Ezen kívü halandzsázik és a "gá" szócskát használja különböző hangsúllyal és határozott kézmozdulatokkal. A mamák szerint karmester, a férjem szerint hadvezér. :-)

2011. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Elfelejtettem a legfontosabbat, mert azt már olyan régen mondja: az igen, pontosabban nála gen. Ez volt az első szava olyan 10 hónaposan. A nem-et azóta sem tudja. :-)

2011. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt mondjátok, hogy ez sok, amit beszél? Tetszik a szószátyár megnevezés, aranyos. :)) Jegyzetelem egyébként minden nap az alkotásait.

Legújabb, hétvégi találmánya: ko-ko (kopp-kopp).


És tetszik az is, hogy az utolsónak hadvezér lesz a babája. :)) Amúgy szerintem addig örülj, amíg nem mondja, hogy nem. Nálunk az volt az első szó, amit kimondott.

2011. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

8 hónaposan már az én fiam is tudta, hogy baba és hogy nem. Aztán azóta nem sokat fejlődött a szókincse, pedig nagyon sok mindent megért, csak nem beszél. :(

Most lesz 14 hónapos és kb. 10 szót tud érthetően és azokat értelemszerűen is használja. Szerintetek ez kevés?

Igazából csak azért aggódom, mert mindig idősebbnek nézik a koránál, mert amúgy meg okos, értelmes gyerek, és tényleg sok más mindent csinál, amit hasonló korúak még nem, csak épp nem igen beszél érthetően, babanyelven gagyog inkább.

2011. jan. 11. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 14 hónapos múlt és konkrétan még semmit nem beszél, még egy apa-t sem mond :( De ami késik nem múlik ,eljön még az az idő is amikor azt várom, hogy fél percre csöndben maradjon :)
2011. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18:52 hsz vagyok. bár a járművek brümnrümök, a kutya vuvuvu, halacskánál tátog, lovacskánál, "kattog" a a nyelvével.De ezek nem szavak :)
2011. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!