Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legyen lelkiismeret furdalásom...

Legyen lelkiismeret furdalásom mert vissza mennék dolgozni? Ti mikor mentetek vissza, mekkora volt a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Február elsején lesz a kislányom 1 éves, és márciusban vissza mennék dolgozni, mert őrült magasak a törlesztőrészleteink. Már most be vagyok fordulva, szomorú, frusztrált vagyok, mert meg fog szakadni a szívem, hogy a mamával kell hagyjam..
2011. jan. 11. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én csak akkor mennék ha minden kötél szakad.az én lányom 11 hónapos,jelenleg elképzelni nem tudom hogy magára hagyjam!és mi is szorult helyzetbe vagyunk!bár nekem nem folyna be annyival több havi szinten hogy "megérje".kb 10-15.000 ha vissza mennék.
2011. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor legyen lelkifurdalásod,ha elárverezik a feje fölül a házat.Menj,semmi baj nem lesz!!!
2011. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló cipőben járok, h itthon tudjak amradni apa hajóra akar menni melózni... :( én se tudom mi legyen, és még csak 7 hós a fiunk.
2011. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

No, tiszteltre méltó anya vagy! Azért mész vissza dolgozni, mert a megélhetésetek függ ettől, illetve azért, hogy a babának legjobbat nyújtsd! Szerintem nem kell magad stresszelni, mert a nagyinál is jól fogja magát érezni a gyermeked! Persze a legideálisabb, ha az édesanyjánál lenne, de a helyzetetek úgy kívánja meg, hogy dolgozz, s van hol, akkor ne habozz! Sok nő visszamenne dolgozni, ha lenne hol!

Nyugodj meg, ne foglalkozz a lehurogókkal, te nagyon is szereted a gyermeked! A pénz a mi világban nagy úr! Ez kell a megélhetéshez, hiába van szeretet, azzal nem lakik jól a gyermek!

2011. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nem olyan pici ő már, nem lesz semmi baja a mamával.

Akkor lenne csak igazán lelkiismeret furdalásod ha nem mennél vissza a részletet nem tudnád fizetni a házat pedig elárverezik!!

Inkább menj vissza!!

2011. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Faj a szived, hogy a mamaval lesz amig dolgozol? Az enyem 1 evesen bolcsibe megy. Az en szivem is megszakad 2 het alatt 7 kilot fogytam es vannak par alvatlan ejszakaim. Sajnos nekunk is nagy a hitelunk, semmit nem tudunk felretenni, egyik naprol elnenk a masikra ha itthon maradnek de lehet meg ez sem menne :( Teljesen mindegy, hogy dontesz, mindig legyen az elotted, hogy a legjobb dontest hozod. Te ismered a helyzeteteket es csak te donthetsz jol, senki mas. En is maradnek itthon ha megtehetnem vagy lenne valasztasom de sajnos az elet sokszor nem kivansag musor es nem konnyu. :( Meglatod rendben lesz minden, foleg, hogy a mamaval marad! Barcsak nallunk is lenne egy mama. :(
2011. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem 13 hónapos volt, amikor bölcsibe került, mert vissza kellett mennem dolgozni. Nekem az állásom múlt rajta, így nem mertem kockáztatni. Nagyon ügyesen vette az akadályokat, és sokkal türelmesebb is lettem vele, hiszen azt az időt, amit bölcsi után együtt töltünk, sokkal intenzívebben és nyugodtabban töltöttük el, mint akkor, amikor egész nap együtt voltunk. Szerintem kifejezetten élvezte a gyerkőc, hogy napközben gyerekekkel kijátszotta magát, délután pedig teljes figyelemmel az övé voltunk. Ne izgulj! Azt a gyerekek megérzik. Menni fog minden, mint a karikacsapás!
2011. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne legyél frusztrált emiatt. Amikor visszamentem dolgozni a babám 6 hónapos volt. Igaz mi nem Mo-on lakunk, de a pénz itt is létfontosság és itt csak 6 hónapig kapjuk a gyest. Teljesen be voltam pánikolva hogy mi lesz, de hamar megszoktuk, mert muszály volt sajnos. :( Lehet talán abból a szempontból könnyebb volt, hogy 6 hónaposan még nem annyira ragaszkodó egy baba mint 1 évesen.
2011. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Természetesen ha jóval több pénz vándorol a családi kasszába akkor menj vissza és ne legyen lelkiismeretfurdalásod.Viszont ha nem sokkal kapnál többet akkor érdemes mérlegelni!Inkább összébb húznám a gatyaszárat csak,hogy még egy kicsit hagy legyek a babámmal!Én arra gondolnék,hogy soha az életben nem lesz már alkalmam otthon lenni babázni!De természetesen ha vissza mész attól nem vagy rossz anya csak feleleősségteljes aki a legjobbat akarja a babájának!
2011. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Néhány kérdésre olyan tapintatlan válaszok érkeznek, itt pedig csupa bíztatás, együttérzés. :)

Nagyon büszke vagyok Rátok, Anyukák! :)

Én is drukkolok. Néha rosszul eshet, ha a Mamának mutat valamit, őhozzá megy oda, de mindig is te és Apa lesztek a legfontosabbak a picinek, ezt ne felejtsd el! :)

2011. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!