Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akinek 15-17 hó van...

Anyukák, akinek 15-17 hó van a babái között, hogyan boldogultatok? Hogyan vártátok a kistesót?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 17:25
 1/9 Bálint Hanni válasza:
100%
Míg nem született meg a kicsi, addig nem is igazán fogta fel, de azért mindig magyaráztuk, hogy ott van anya pocakjában a tesó, és nemsoká odatesszük a kiságyba, meg hogy miket fogunk vele csinálni. Aztán mikor megszületett, volt egy kis féltékenység, de kb 3 hét alatt minden szuper volt. A lényeg az volt (még ha fárasztó is mert nagyon oda kell figyelni)hogy mindenbe bevontuk. Mondtuk,hogy simogassa meg (persze fogtuk a kezét), az ölébe tettük óvatosan úgy hogy mi is fogtuk a babát, babával a kezünkben fogócskáztunk azzal a szöveggel, hogy elkapja a kis tesó, stb... Nálunk bevált, és már nem is olyan nehéz, most 3 hónapos a kicsi. Nem kell megijedni, nem olyan vészes sztem. Na meg a nagyobbikkal is többet kellett babázni, pl. ölben fogni miközben iszik a cumisüvegből meg ilyenek.
2011. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ, még lenne kérdésem :)

a nagy átkerült a kiságyból a gyerekágyba? babakocsitok milyen volt? (szept. környékére érkezik a pici talán, még nem voltam orvosnál, csak tesztet csináltam). hordozókendőre gondoltam meg a nagy babakocsiban, télen meg úgyis elővesszük a szánkót.

fizikailag hogy bírtad?

2011. jan. 12. 06:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Na ezekre a babakocsis kérdésekre én is kíváncsi lennék, nekünk júniusban jön a kistesó, a "nagy" akkor lesz 17hónapos. Gondolkoztam a testvérkocsin, de most vettünk új babakocsit, és sajnálnám eladni. A kendő az jó ötlet, de abba lehet újszülött kortól??
2011. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen, úgy tudom kendőben lehet újszülött kortól, a kenguruban csak kb. 3 hótól.


az ágyakat hogy oldjátok meg kedves utolsó válaszoló? és tervezett volt a kistesó?

2011. jan. 13. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy gondoltam az ágyakat, hogy majd olyan március, április körül elkezdem átszoktatni az új ágyba a fiamat, és akkor talán nem érzi majd úgy, hogy jön egy számára "betolakodó", és még a kiságyát is elveszi. Úgyhogy mi addigra megrendeljük neki az új ágyat. Gondoltam még testvérfellépőre is a babakocsihoz, meg kismotor, kisbicaj neki, de max csak a játszótérig sétálunk, az meg innen 100méter. :-) Már annyira várom, nálunk tervezett volt, az is, hogy ilyen "korán" jöjjön. Nálatok?
2011. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mi későbbre vártuk, elég nagy meglepetés ez így... Nem félsz, hogy hogy boldogulsz majd 2 picivel?

orvosod nem szólt semmi rosszat? illetve a "naccsalád"? :)

2011. jan. 13. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, én is aggódtam, hogy a dokim mit szól. De meglepetésemre örült, azt mondta, már megint miért jöttem...?! :-) A védőnő meg mondta, hogy az ő gyerekei között pontosan 1év van. Szóval nem volt rossz szó, a családban is örült mindenki. Én direkt akartam így, azt szeretném, ha a két picim összenőne, jó tesók lennének, sőt jó barátok!! Nővérem és köztem is pont 17hónap van, igaz, volt veszekedés sok, de mára nagyon jó tesók lettünk, mindig kiálltunk egymás mellett, stb. Férjem és öccse között 8év van, nem kell mondanom, hogy apapótlék volt az egyik, és így teljesen más a kapcsolat, mint nálunk volt. Meg nem szerettem volna visszamenni, aztán újra eljönni, ki tudja, most jól be voltam jelentve, ha visszamegyek, márha visszavettek volna, utána kirúgnak, elmegyek minimálbérre, onnan vissza szülni, akkor semmit sem kapok majd gyed-ként. Így meg le van tudva az egész egyszerre. :-) És mikor mész dokihoz? Most mennyi idős nálatok a nagy? De azért örültök??
2011. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Majd holnap hívom az orvost időpontért. A nagy most 7,5 hós. A férjem nagyon örül, én kevésbé, tanulok, a kicsi most sok figyelmet is igényel, meg tudod, jobb lett volna várni még... Pont előtte megbeszéltük, hogy minden szempontból mikorra érkezhetne a kistesó, erre meg kiderül, hogy már pocakban van. Örülünk persze, mert sokaknak olyan nehezen sikerül, meg igyekszünk a jó oldalát nézni, hogy együtt nőnek fel stb :)

félek a sok tehertől, már most is elég nehéz a "naggyal", nincs semmi segítségünk, szóval nem tudom hogy oldom meg a dokihoz járást stb. :) bár remélem a kicsivel nem húzok majd rá, a nagy pontosan 41. hétre született (megindult magától).

Milyen volt az előző szülésed?

(ja másik: nálunk az elsőt sem fogadta nagy öröm a család részéről, a másodikban sem reménykedem, főleg nagyon bolondnak néznek majd, hogy ilyen hamar jön :)) voltál már orvosnál? (maradhatna egy a fórum, és akkor legalább tudjuk hol tartunk, hátha tudod tartani bennem a lelket kicsit :D)

2011. jan. 13. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Írj privibe, és ott folytathatjuk. :-)
2011. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!