Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél kicsi (1-1,5 év) a...

Akiknél kicsi (1-1,5 év) a korkülönbség a két baba között, nem bántátok meg, hogy nem vártatok inkább 2-3 évet?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a babám, és kiderült, hogy néhány hetes terhes vagyok. Nem terveztük, várni szerettünk volna. Most nagyon aggódom, hogy fogom bírni, és az első babámnak nem lesz-e így rosszabb, mert kevesebb figyelmet kap majd a kisebb miatt.
2010. dec. 13. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem mi döntöttük el, hanem a ketteske: spirál mellett jött, de egy pillanatra sem bánom, hogy így alakult. Kicsit nehéz, főleg úgy, hogy mindkettő pelusos. Most a nagy 2,5 éves, ha belegondolok, hogy most lennék pocakos a kicsivel, sokkal rosszabb lenne, pláne úgy, hogy most vagyunk a dackorszak kellős közepén, hatalmas türelem kell hozzá, hormonviharok közepette, lehet, hogy rosszabbul tudnám kezelni.

Ha ügyes vagy, meg sem fogja érezni, hogy más is van, olvasgass sokat, hogy ki, hogyan csinálta, lehet okos dolgokat tanulni (pl. legyen olyan pár félóra, hogy csak a naggyal vagy, csak rá figyelsz, ne változzanak meg alapvetően a megszokott rituálék, stb.)

2010. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén spirál mellett lettem terhes a másodikkal mi se terveztük...hát mit mondjak, néha eszembe jutott hogy jobb lett volna később, dehát így alakult...annyi ami rossz volt, hogy a kisebbre nem jutott annyi időm amennyit szerettem volna mert még a nagy is olyan kicsi volt hogy folyton engem igényelt, meg nem is akartam hogy úgy érezze kiszorult az első helyről amiért jött a tesó.

Így a kicsi csak úgy felnőtt hipp hopp mint a gomba, csak arra lettem figyelmes hogy jéé már eszik, jéé már elindult, jéé már fut szalad...

Szóval jobb lett volna kicsit babázni ővele is, főképp mert nem lesz több gyerekünk. Spirált meg többé nem használok az tuti :(

2010. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Off!Ez engem is erdekel, nalunk 8 honapos a baba es becsuszott a kisteso. Orulunk neki! De az en felyembe is kavarognak a kerdesek, hogy hogyan lesz majd. Remelem birni fogjuk. Kitartast kivanunk nektek is!
2010. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nálunk nem maradt ki a kicsivel a babusgatás, ebben nagy segítségem volt a "nagy" lányom, nagyon érdekelte, hogy mit csinálok, miért a kicsivel. Ugyanakkor lehet, hogy ha most lenne kicsi a pici, akkor lopnék egy-egy napot, a nagy mehetne a nagyszülőkhöz és csak mi hárman (apával) lennénk, mert gyakorlatilag nincs olyan, hogy csak a kicsivel foglalkozunk mindketten.

2010. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia! 15 hónap van a gyerekeim között, nem így terveztük, de most már nagyon imádom :)

nem volt testvérféltékenység, imádják egymást és most, hogy a kicsi is 11 hónapos (már több mint egy hónapja rendesen jár) nagyon jól el tudnak játszani együtt. az egész nap végtelen buli itthon :)

persze nehéz volt az eleje, amíg a kicsi szopott, le kellett foglalni a nagyobbat és az is elég megterhelő, hogy egyik kakis pelust cserélem a másik után, és az evések is végtelennek tűnnek. de ez idővel javult.

minden nehézségért kárpótol az ahogyan imádják egymást - persze ez nem tudom, mennyire a kis korkülönbség függvénye.

gratulálok és jó babavárást!

2010. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sziasztok, mi most vagyunk 7 és fél hósak, most derült ki,hogy mi is várjuk a kistesót..meglepetés volt, nem terveztük, örülünk, de félünk is..
2011. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!