Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye van olyan anyuka is, aki...

Ugye van olyan anyuka is, aki a támogatja a 4 hótól, vagy annál egy kicsit hamarabban elkezdett hozzátáplálást? Miket adtatok? Miért nem vártatok 6 hónapig?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki csak azt írja, minél később, de tápszeres babánál szerintem nem. És ha lehet, lehurrogó válaszokat ne írjatok, maximum tanácsadó jellegűt. Köszönöm.
2011. szept. 29. 10:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Tápszeres babánál az orvos is ajánlja a korai hozzátáplálást
2011. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Én egyértelműen támogatom! Más a tápszeres babáknál.

Én (lehet köpködni) már 3 hónaposan elkezdtem adni az almát.és így tovább. Kimondottan utáltam a tápszert.(és a babáim is)Inkább elkezdtem előbb. 1 évesen már azt ették amit mi.(persze nem a bablevest és a fűszeres kajákat)

És ha fokozatosan csinálod semmi bajuk nem lesz. Csak gondolj bele régen mit tudtak csinálni azok a szegény asszonyok akiknek nem volt tejük,de pénzük sem tápszerre? Ugye sok-sok nemzedék felnőtt.

Most fognak jönni a támadások,de aki tud szoptatni azoknál más a helyzet. Igen én is szívesebben szoptattam volna,de sajnos nem ment.

2011. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem támogatom. Az én gyerekem is tápszeres volt, de így is 5 hónapos kora után kezdtem a hozzátáplálást. Előtte az emésztőrendszerük nem elég fejlett az emésztésre. Nyilván vannak akik adnak hamarabb más kajcsit, de fölösleges, hisz nem tudja megemészteni. A mostani tápszerben már minden megvan ami kell. Teljesen fölösleges a kis pociját mással terhelni.

Egyébként nálunk rendszeresen volt kakivizsgálat (más okok miatt) és mindig mondták, hogy az emésztőenzimjei hogy állnak (nem volt vele bajunk, csak úgy tájékoztató jelleggel elmondta a dokinő). Így én "tudományosan" is láthattam mennyire kár lenne adni neki a szilárd táplálékot.

2011. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk régen voltak szoptatós dajkaassszonyok, gazdagparaszti rétegek már meg tudták fizetni, ráadásul általában mondjuk a család nagy volt, és szinte mindenhol volt egyszerre több szoptatós anyuka is, tehát akinek nem volt teje, annak tudtak segíteni. A szegényparaszti réteg, meg akinél nem volt rokon kismama, hát ott időnként azért éhen haltak ám csecsemők... Nemcsak a betegségek miatt magasabb a régi korokban a gyermekhalandóság.

Szóval ilyen értelemben az érvelés hibás.


Nyilvánvalóan a korai hozzátáplálás meg arra van, hogy ezeket kiküszöbölje, szóval nem vitát szeretnék szítani, csak azért ez így teljes.

2011. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy tudom, hogy a baba emésztőrendszere 4 hónapos kor alatt (sokszor még 6 hónaposan sem) nem alkalmas arra, hogy anyatejen és tápszeren kívül bármit megemésszen.

Ennek lehetnek látható jelei (az unokaöcsém sugárban hányt 6 hónaposan minden próbálkozás után, 8 hónaposan viszont nem volt gond), és van úgy, hogy nincs látható jel, csak később jön egy megmagyarázhatatlan, felfoghatatlan, igazságtalan betegség, pl. rák. :(

Ezt egy külföldi tanulmányban olvastam.

Nem vagyok kutató, nem vagyok szakember, nem tudom, kinek lehet 100%-ban hinni, de nem mernék kockáztatni. A később-ből biztosan nem lesz a baj. A koraiból vagy lesz, vagy nem.

2011. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én tápszeres kislányomat elkezdtem orvosi javaslattal almával etetni anno 4 hónapos korában, de abba kellett hagynom, mert emésztetlenül jtt ki és nagyon szenvedett szegény, erős görcsei lettek.

Más kisbaba lehet, hogy bírja, az enyém nem bírta. Legközelebb hat hónapos korában próbálkoztunk a hozzátáplálással.

2011. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Mint azt többen is írtátok,mindenkinél más.Persze ha látja az anya,orvos,hogy nem megy akkor úgyis pihenteti a dolgot!!

És az én nagyszüleim nagyon szegények voltak,nem volt olyan nő aki szoptatni tudta volna a gyerekeket.Igen,nagyon korán maszájból elkezdte a 6 gyereket etetni.Ami volt otthon répa,krumpli..... Egy gyereket sem veszített el!

A nagy halálozás a betegségek miatt is voltak és nem éhen haltak. Egy szegény,"paraszt" nő inkább akármit megtett csak a gyermeke felnőjön.

Lehetne erről hosszasan vitázni,de felesleges. A kérdező nem azt kérte,hogy lehurrogjuk,hanem segítséget kért.Valószínű nem jókedvéből kérdezett.

2011. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

"És az én nagyszüleim nagyon szegények voltak,nem volt olyan nő aki szoptatni tudta volna a gyerekeket.Igen,nagyon korán maszájból elkezdte a 6 gyereket etetni.Ami volt otthon répa,krumpli..... Egy gyereket sem veszített el! "


Erre csak annyit reagálnék: ez mind szép és jó, és AKKOR, abban a korban jogos és igaz volt. De elég csak belegondolni, hogy mennyit romlott az élelmiszerek minősége az elmúlt 30-40 évben, és rájössz, hogy ez a tendencia ma már nem állja meg a helyét. Akkor igen, ma már nem.

Ettől függetlenül úgy gondolom, semmi baj nincs azzal, ha valaki korábban próbálkozik, ha nem megfelelő a táplálék a babának, azt a kicsi szervezete mindenképpen jelezni fogja. Viszont ilyen esetben érdemes lenne egy gasztroenterológus tanácsát kikérni, a később komolyabb problémák kiküszöbölésének érdekében: pl. fiatalkori gyomorfekély, stb.

2011. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

*Egy szegény,"paraszt" nő inkább akármit megtett csak a gyermeke felnőjön.


Persze. Csak nem mindegy, hogy az ember muszájból csinálja, mert nincs más választása, mert különben éhen hal a gyerek, és még a rossz választás is jobb, mint az, hogy meghal. VAGY: lenne más választás, tápszer.


*A kérdező nem azt kérte,hogy lehurrogjuk,hanem segítséget kért.


Szerintem senki nem hurrogta le, az összes választ elolvastam. Kivételesen nagyon kulturált és segítőkész válaszok érkeztek szerintem.

2011. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kiakadtál a véleményemen!! :)

Fogadd el,hogy más másként látja!

Hallottál érveket, ez és az mellett is. Mi a gond? Olvass régi könyveket is és akkor ezzel is tisztában leszel. Véleményed elmondtad,mi ezt is megétettük.

Senki nem akar itt vitázni.

Szép napot Neked!

2011. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!