Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérjeallergiás babák...

Tejfehérjeallergiás babák anyukái! Adtok kenyeret a babának?

Figyelt kérdés
Bogarászom a címkét a kenyereken, de nem találok semmi "tejes" összetevőt. Se tejpor se semmi. Gondolom vízben futtatják az élesztőt hozzá, ha tej lenne csak ráírnák. Olyan bizonytalan vagyok, nehogy véletlenül is tejfehérje kerüljön a pocakjába.
2011. jan. 12. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a Lipóti pékségbe vásároltam kenyeret, onnan szereztem egy táblázatot, hogy melyik termékükben milyen allergének vannak. Ha esetleg szükséged lenne rá, átküldhetem privibe.
2011. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De bizony rengeteg kenyérben van tejpor!! Én a spar-ban tegnap kb. fél órán át bogarásztam. Vettem egy kenyérsütőt és így tuti tudom, hogy mit kap.
2011. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, hogy átküldenéd, de nem tudok ilyen pékségről a közelben. Vidéki vagyok, de az itteni pékségeknek is tuti van ilyen táblázatuk, az ötlet nagyon jó. Spáros kenyeret még nem néztem, de ami pl. most itthon van, arra nincs ráírva, hogy tartalmazna tejport. Gondolom csak ráírnák, ha lenne benne.
2011. jan. 12. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt tudod ellenőrizni, hogy van-e Lipóti a közeletekben:


[link]

2011. jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem, de sajna az ország másik felében vagyok, Békés megyében. Azért nagyon köszönöm!

Még egy kérésem lenne, írnátok nekem tejmentes termékeket, amiket szeret a babátok? Joghurt jellegű vagy valami nasi, uzsira való.köszi!

2011. jan. 12. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! kisfiamnak 7 hónapja tartjuk a nullás diétát, semmit nem ehet ami tej, tejszármazékot tartalmaz.Nasinak ajánlom a Sparban található Gesztenye Marcit, olyan mint a Túró Rudi. Van mélyhűtött és pulton is, ahol a rudik vannak. Máskor piskótát sütők neki meggyel,barackkal. Uzsira Sinlac pépet kap valamilyen gyümölccsel keverve. Ide mindenképp látogass el www.tejmentesetelek.hu Remélem találsz Nektek való kajcsit.
2011. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14 hós a kisfiam, szokott kapni háztartási vagy győri édes kekszet, utóbbiból van olyan, amelyikben van tejfehérje, vigyázz!

Ja, ezek nyomokban tartalmazhatnak tejet, de az én babámnak nem olyan súlyos az allergiája, így ezt megkockáztattam.

Kölesgolyót kap még, de hallottam már a "kukiról", hogy abban sincs, de azt még nem kapott.

Szoktam neki zabpelyhet vagy búzadarát főzni rizs- vagy zabtejben és kakaóporral, gyümölccsel összekeverni.

Én is mindig gondban vagyok az uzsonnával, így legtöbbször gyümölcsöt és kekszet kap.

Ja és karácsony előtt mézeskalácsot evett állandóan, az nagyon bejött neki! :)

Sajnos joghurtféléről nem tudok, de hátha jön valaki tapasztaltabb, mert mi még "csak" 4 hónapja diétázunk :)

2011. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, a Gesztenye Marci neki nem ízlett, pedig a gesztenyepürét imádja, de annak a csoki bevonata nem az igazi, szerintem.

Pedig jó dolog lenne, örültem nagyon, amikor rátaláltam, de a csoki lehetne kicsit finomabb :)

Ja és az az oldal tényleg nagyon jó, amit az előttem válaszoló írt!

2011. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy Békés megyei vagy. A Szilas pékséget lenne érdemes felhívnod Orosházán, mert ők mindenfele szállítanak, finomak a termékeik.

Én cipót szoktam venni, az én fiam is tejmentes diétán van.

2011. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!