Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjátok a babátoknak a...

Hogyan adjátok a babátoknak a kenyeret?

Figyelt kérdés

Itt olvasom, hogy 10 de olvastam, hogy már 9 hónapos babának reggelire vagy uzsira kenyeret adnak felvágottal vagy sajtrémmel.

Lányom 9 és fél hónapos két foga van de még semmi szilárdat nem eszik csak turmixolva. Kiflivéget, kukit rágcsál de mást nem.

Valamit rosszul csinálok?


2011. nov. 8. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányom 11 hósan növesztett elöször fogat, és most 13 hósan van neki 3 aprócska.


Szóval általában az átlagos gyerekek 8 hósan tudnak elöször kekszet, kiflivéget rágni. aztán szerintem olyan 10-11 hósan már mást is kicsit, és 12 hósan amikor kenyérböl harapnak.


általában nem a fogak száma határozza ezt meg nahem a nyelés minösége. pl ha bele gondolsz egy 6 hós gyerek még egy rizsszem lenyelésekor is öklendezik, mert nagyobb darabnak tekinti és reflexsz szerüen vissza adja.


így normális amit a gyereked csinál. próbáld meg egy hónap múlva, lehet akkor sem fogja.

amúgy nekem a lányom most is változik, most kenyér ellenes lett, nem eszi.

2011. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csipegettem neki, sajtkrémbe mártottam. Szépen elmajszolta, elnyammogta.
2011. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hogy 9, de 6 hónapos korában adtam kisfiamnak pici kenyérbél falatokat, először valóban mikroszkópikus méretűt, de aztán egyre nagyobbakat, míg elértük a számára megfelelő méretet. Ugyanekkortól adtam a kezébe babakekszet, kenyérbelet is, elmajszolgatta, játszott vele, tanulmányozta, hogyan kell fogni, nézegette, hogy néz ki, ledobta, összenyomta, ismerkedett vele. Ez mind kell ahhoz, hogy megismerje a különböző textúrákat, ízeket, szagokat, színeket. Ekkor még nem is volt foga, de el tudta "szopogatni" a kajcsit, és tetszett Neki, hogy mennyi érdekes dolgot lehet vele csinálni amellett, hogy még finom is. Mindig ott vagyok mellette, mikor rágcsál valamit, eddig köbö 2-3 alkalommal avatkoztam közbe (én jobban meg voltam ijedve, mint amekkora baj volt), de egyébként nagyon szépen visszaadja a falatot, ha valami gondja támad vele. Bízz a babád képességeiben, hagyd, hadd próbálgassa a kajákat fogdosni, szagolgatni, szétszedni, és közben néha enni is belőle. :)


Ha a fulladástól félsz, kérd ki a védőnőd/orvosod tanácsát, mit hogyan kell csinálni félrenyelés esetén, illetve itt is találsz infokat: [link] . Ha már tudod, mit kell csinálni baj esetén, talán nem fogsz annyira félni attól, hogy próbálkozzatok babóddal a szilárdabb ételek fogyasztásával.


Ha kiflivéget már adtál babódnak, akkor végül is már kapott szilárd kajcsit, és ezek szerint valahogy boldogult is vele. Nyugi, olyan nincs, hogy valamit rosszul csinálsz, és ezért egész életen át csak püréket fog enni, adj neki kicsivel több lehetőséget a próbálkozásra, ez bizony hosszú folyamat. :)

2011. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek a hasznos válaszokat!
2011. nov. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!