Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha 1-1,5 éves...

Mit csináltok, ha 1-1,5 éves gyereketeknek adjátok a szendvicset (katonát), de a kenyeret minduntalan kiköpi, kiválogatja, szétdobálja? Nálunk ez hónapok óta megy.

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem muszáj egy idő után kis falatonként a szájába adnom a kenyeret, mert különben ledobja.

15 hónapos a lányom és a "hideg" kaját nem hajlandó egyben enni, mindent leszed, bár nem tudom, lehet ez így normális.

úgy próbálom a megfelelő mennyiségű kenyérfélét megetetni vele, hogy pl.: vajas kenyér katona, sajt, kenyér, felvágott, kenyér, sajt, kenyér, stb.

tehát amíg még "éhesebb" több kenyeret adok, ha már annyira nem eszi akkor nincs mit tenni több sajt és/vagy felvágott.

ki lehet cselezni, persze nem mindig.

vagy kefírbe/joghurtba mártogatom, úgy is egész jó.

de a ledobálgatás nekem is az agyamra megy :)

kitartás, kb 2 éves korára állítólag elhagyja ezt.

2011. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is külön eszi, először tejet iszik, aztán párizsit kér és végül ha marad még hely, akkor egy kis vajas kenyeret!

Lehet, hogy a fejlődéséhez inkább húsra van szüksége.

Én meg szoktam kérdezni, hogy mit kér. Előveszek dolgokat a hűtőből és rámutat, amihez van kedve.

Én sem biztos, hogy spenótot akarok enni délben, lehet, hogy sajtot, egy étteremben is kikérik a véleményünket, hogy mit szeretnénk enni, a gyerek miért lenne kivétel?

2011. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk is így volt. mi addig sima félbarna kenyérrel próbálkoztunk. mivel nem ette, vettem neki teljes kiörlésű, magos kenyeret, ami ízesebb, finomabb. azóta eszik kenyeret. Próbálkozni kell :)
2011. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is addig morzsolgatja a katonákat, amíg "Hoppá, a kenyér leesett".

nálunk az bevált, hogy az elején kenyeret adok magában, amíg éhes, addig megeszi üresen. aztán a vége felé adok sajtot, sonkát, paradicsomot, mert ekkor már a kenyér nem kell.

vagy lekvárosan, úgy megeszi a kenyeret is.

2011. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én azzal szoktam próbálkozni, hogy megcsinálom a katonát, és tejfölt teszek rá jó sokat, és úgy mindig megeszi. De nem akarom teljesen rászoktatni, hogy csak tejföllel egye meg az ételt...
2011. szept. 5. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 13hónapos kb.egy hete nem eszi meg a kenyeret azóta pogácsát adok neki azt megeszi.Voltunk már a paradicsommal meg a sajttal is hogy nem ette hanem ledobálta a földre ,egy pár hétig nem adtam neki aztán újra elkezdtem és most megint eszi.Szerintem valószínűleg unta őket.Próbálj meg másfajta pékárut adni neki hátha azt szívesebben eszi.
2011. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van 17 hónapos a lányom. Nálunk a reggeli valami felvágott, szalámi, paradicsom, néha sajt (Nem igazán eszi meg), savanyú uborka, virsli ilyesmi. Oda teszem neki mindig a kenyeret én is, próbálkozom becsempészni a szájába is, de nem lehet becsapni. Így amikor megyünk sétálni, bemegyünk a boltba, ott veszek neki egy kiflit és azt )általában a felét) a babakocsiban vagy triciklin űcsörögve elrágcsálja.
2011. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az picim még olyat is szokott csinálni, hogy amit a földre ledobál, és később megtalálja, azt ált. szívesen meg is eszi.:)
2011. szept. 5. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!