Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hós babának egy héten...

7-8 hós babának egy héten hányszor adhatok húsos ételt? Csirke és hal húsra gondolok, nem sertésre vagy marhára (hátha van különbség)

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy minden nap kell húst kapnia. És amikor helyettesítették, a másik védőnő is elmondta, hogy adjak neki minden nap csirkét vagy pulykát - a halról megoszlanak a vélemények. Én azt is adok.
2011. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a doki és a védőnő is azt mondta, minden nap kapjon valamilyet. Halat heti 1x, ahogy májat is heti 1x. A többi napon főleg csirke- vagy pulykamell, illetve heti 1-2 alkalommal maximum sertés- vagy marhahús.
2011. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor jó, köszi. Kisfiam a húsos ételeket sokkal jobban megeszi, így jó,ha mindennap azt adhatok neki
2011. jan. 13. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap azt mondta a gyerekorvos, hogy minden héten legyen legalább három nap amikor nem húsos ételt kap.
2011. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos válogatja ezek szerint. Nálunk azt mondta, minden nap kapjon valamilyen formában húst. Ha nem húsos a főétel, akkor eszik sonkát, felvágottat, stb.
2011. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy mindenki mást mond. A gyerekorvos nálunk is 2 napot mondott hetente, a védőnő viszont azt ajánlotta, hogy mindennap kapjon. Szóval ilyenkor kire hallgassak? :(
2011. jan. 13. 09:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, kisfiam 15 hónapos elmúlt, és ahogy bevezettük a husit, minden nap kap valamilyen formában. Elhiszed, hogy semmi baja tőle? :)))

Nem beteges (2x volt össz-vissz náthája), nem sovány (11,5 kg), neki így ízlenek a kaják... mi kell még?

2011. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! pont arra gondoltam, amit Te is írtál, hogy akár ajánlják, akár nem, én olyat még nem hallottam, hogy a hústól bárkinek bármi baja lenne. :) Én is ebben bízom, hogy kell neki a fehérje, és nem probléma, ha mindennap kapja, mert máshonnan ő még nem kap fehérjét.
2011. jan. 13. 10:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bizonytalan vagy benne, akkor a 7 napban iktassatok be egy húsmentes napot, egy nap hal, és egy nap máj. Az sem baj, ha pl. két héten keresztül 3 nap nem eszik húst elosztva... Nincs olyan, hogy minden nap kell. Legalább is én így csinálom/csináltam. Én sem eszek minden nap húst... és a vegetáriánusok? Jó, nyilván egy baba nem lesz az, de meg lehet lenni hús nélkül is. Az viszont tényleg gáz, hogy ennyire eltérő az orvos és a védőnő állítása. Az egy héten két nap és a minden nap még nem is hasonló....

De van olyan ismerősöm, aki nem eszi a húsokat, a gyerekének sem ad, csak egy héten 3-szor fehérhúst... kinek mi.

2011. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!