Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segít valamit párotok a...

Segít valamit párotok a gyerek, esetleg gyerekek születése óta? Bármi házimunka, gyerek mellett bármit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

etetés, pelenkázás, fürdés, játszás, takarítás. szóval majdnem mindent!

és neked?

2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vigyáz rá és néha megeteti, ami nekem nagy segítség. De pelenkázni, fürdetni és elkészíteni az ételét én szoktam. Takarítani, mosni, vasalni, elpakolni a ruhákat, játékokat, rendet rakni, főzni én szoktam.
2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindenben segít, a baba körül is és a házimunkában is. Nem válogatós. :) Szerencsére bármit megcsinál, nagyon nagy segítség ez nekem.
2011. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem szinte semmiben sem segít és mostanában az is baj, ha egy kicsit a gyerekekkel kell lenni, pedig elkelne a segítség, hisz mind a kettő kicsi és elég nehéz a házimunkát mellettük megcsinálni. Ez van sajnos.
2011. jan. 13. 18:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenben segít, épp most pelusozza át a nyakig kakis fiúnkat. :D

Ha itthon van, ő fürdet (3 műszakba jár dolgozni, így 3 hétből egy az, amikor ő fürdet, meg hétvégén mindig). Etetni ritkán szokta, mert ritkán van itthon evés időben. De sokat játszik vele, olvas neki, építőznek, meg még sorolhatnám. Mikor pici volt, sokszor vitte ő sétálni. Most hármasban járunk. Nyáron játszóterezni is jött velünk mindig. 15 hónapos a fiúnk.

Főzni nem tud, de ha kell, segít a hozzávalók pucolásában. A mosógéphez sem ért, de kitereget. Porszívózik, ablakot pucol, fürdőkádat súrol, felseper, felmos, szóval mindenben segít, ha kell.

2011. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Talán ha 1 órát foglalkozik a gyerekünkkel:(

Ebbe kell besürítenem a fürdővizet a babának, lefekvés előtti összerámolást, vacsikészítést, stb.

Még egy darab kakis pelust nem vett ki alóla mert büdös (nekem nem???) na jó 1-t igen, úgy hogy a mosdókagyló felett kibontotta belőle és otthagyta hogy majd én eltakarítom.

Ha nagyon virgonckodik még a babánk alvás helyett akkor éppen játszik vele, de nem erőlteti meg magát.Fáradt, neki piheni kell, stb. stb.

Az este is felhúzott, mert a gyerek lázas már 2 napja, meg minden egyéb baja van.Hétfő óta ha 6 órát aludtam, akkor sokat mondtam.Megkértem hogy addig ne aludjon már el amíg megfürdök, elrendezném magam (borotválás meg ilyenek, kb. 30perc) ÓÓÓ, hát Ő szeretné kialudni magát!

Hát köszönöm, mondom.Én 1 éve nem aludtam ki magam, de nem baj, majd fent leszek megint én, aludj csak aranyom.Ne hogy már fáradt legyél, amikor nem is kell holnap dolgozni menned!

Nem fürödtem, ellenben 45 percenként fürdettem a gyereket, mert nem akart lejjebb menni a láza.Fél 7 körül végre elmertem aludni, mert 4 óta nem volt láza a babának.Erre 7 kor beállít tesóm, hogy vigyázzak már a nagylányára, mert éjszaka hányt és a kicsit vinni kell vissza éves ellenőrzésre.Aludtam fél órát, talán?Ki tudja, lehet csak képzeltem:)

Már nagyon a szakításon jár az agyam, de inkább a párom "anyagi segítsége" miatt, de ez sem elhanyagolható tényező.

2011. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére mindenben segít. Eljátszik vele, minden este Ő fürdeti ( vagyis közösen, de inkább Ő ), eteti. Pelenkát is cserél, de inkább akkor ha csak pisi van a pelusban :) Sétálni visszük együtt, majdnem minden nap, már amikor a beosztása engedi. Ha orvoshoz/védőnőhöz kell menni, oda is mindig jön. Sokszor Ő altatja el, ha magától nem sikerül elaludnia a babának.

Házimunkában viszont semmit nem segít. De azt megoldom én, mert sokat játszik a 7 hónapos kislányunkkal.

2011. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Az lemaradt hogy a háztartásban semmit nem segít, ellenben fürdeti a babánkat, fürdenek együtt is.

Nem olyan rossz Apa Ő, csak férjnek ramaty.Mondjuk ez az én hibám is, magamra kapattam nagyon, most meg már hiába szívom a fogam, így jártam.

Bocsi az előbbi kirohanásért, csak nem tudtam ma kinek kidühöngeni magam:(

2011. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Szinte mindenben segít, de eleinte morgott, panaszkodott, felbosszantott. Szóval nem sok öröm telt benne, de muszály neki, mert most gipsz miatt nem tudom ellátni egyedül a babát, meg a háztartást sem. Sajnos ő így volt nevelve. Sokszor gondoltam már én is szakításra.
2011. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem az első gyereknél az éjszakai tápszeres etetésben és bevásárolt. A második gyerek 10 évvel később született. A kicsi anyatejes baba, tápszerezni nem kell, viszont a pelenkázáson kívül majdnem mindent megcsinál, néha meg is fürdeti, de az az én reszortom. Éjjel felkel velem együtt, ha sír a baba. Azt látom rajta, hogy most érettebb az apaságra, mint az első gyereknél volt.
2011. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!