Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek el a babák...

Mikor kezdenek el a babák maguktól enni, kanállal?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves, és sokszor azt veszem észre etetés közben, hogy már maga szeretné fogni a kanalat, és próbál némi mennyiséget a szájába csempészni. Pohárral hasonlóan van. Érdemes már most elkezdeni tanítgatni az önálló evésre, vagy az még csak később jön el?
2011. jan. 14. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szeretné, akkor nem szabad elvenni tőle a lehetőséget.

Ez olyan mint a járás. Ha elkezd lépkedni, akkor sem nyomod vissza a padlóra, hogy üljön még, mert korai.

Ugyanez van az evésnél is, csak ott nem tud kanalat növeszteni a kezébe.

Adj egy kanalat az ő kezébe is, de a tiédben is legyen, még te etesd. Így fokozatosan meg lehet tanítani az önálló étkezésre.

2011. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem engedni kell neki,had próbálgassa.Mikor rájön,hogy így lassabb a dolog akkor úgyis neked engedi a további etetést.
2011. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most kezdte el, hogy kér ő is egy kanalat. (17 hós) Adok neki is egyet, de leginkább, csak turkálja az ételt és néha a szájába is próbál tenni. Így én közben etetem egy másik kanállal. Azt nem szereti, hogy én is fogom az ő kanalát és úgy etetem. Önálló a drágám.
2011. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki és hagyd had gyakorolja!

Az én lányom is hamar megtanulta mert érdekelte és én hagytam. Most másfél éves már egy ideje egyedül eszik és már nagyon régóta egyedül iszik pohárból, üvegből:-)

2011. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is hasonló kérdés foglalkoztat, de magamnak is inkább kérdéseim vannak a témában.. Az én 14 hósomat az utóbbi időben nem lehet kanállal etetni, mert mindenképpen maga akar enni, viszont nem tud.. Helyette paskolja és szétfröcsköli a kaját, tehát játszik vele. Én ezért eddig nem szívesen hagytam, hogy gyakoroljon, félek, rossz szokása lesz, hogy játszik az étellel. Nem tűri meg, ha mellette próbálom másik kanállal eteni, sem azt, hogy közösen fogjuk a kanalat. A végén általában kézzel eszünk, próbálom kerülni a pépeseket (már sokmindent eszik a mienkből). Már nagyon várom, hogy megtanuljon egyedül enni..
2011. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!