Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol kezdenek rajzolgatni...

Mikortol kezdenek rajzolgatni a gyerekek? Fiam 20 honapos, de egyenlöre nem nagyon érdekli, mondjuk mágneses rajztáblán még csak-csak, de kréta, szines ceruza, igy nem nem tudja mit akarok vele, és nem is érdekli. Ez normális még ebben a korban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves kora körül kezdte de nincs napirenden (novemberben lesz 3 éves) ha elő is vesszük kb. 10 perc utána megy autózni vagy labdázni. Majd rajzolnak az oviban eleget.
2011. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kisfiam. Mágnestáblát időnként használja, a színesceruzákat viszont állandóan a szájába vette, és aztán nézegette magát a tükörben - élvezte, hogy összemaszatolta magát velük. A zsírkrétával a padlót akarta rajzolni, szóval ezeket elraktam szépen, maradt a mágnestábla. Már előfordul, hogy ő hozza oda nekem, hogy "jajzojjunk apát, cicát, kutyust, aamát, stb.". :) Ha toll kerül a kezébe, azzal meg a saját tenyerét firkálja, aztán mutatja, hogy "jajzótam apát" - ez a mániája. :)

20 hónaposan még nagyon pici hozzá, ne várj el tőle többet. Rajzolj neki, örülj, hogy felismeri a rajzaidat, esetleg megnevezi őket, ha már beszél, és ennyi. :))

2011. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kislányom. Kb. 1 hónapja adtam a kezébe ceruzát. Firkál ő is, de többnyire nekem kell rajzolni, csak ő mondja, hogy mit. :-)

Más írószert még nem kapott a kezébe, mert a ceruzát is a szájába veszi.

2011. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
dettó,nálunk is szájba veszi,köszike a válaszokat,akkor várhat még a rajzolás!!!
2011. aug. 30. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éves, szigorú felügyelet mellett kap a kezébe babaceruzát (vastag és puha a vége). Néhány percig élvezi, hogy nyomot hagy a papíron :D
2011. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!