Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek el gagyogni,...

Mikor kezdenek el gagyogni, "beszélni" a babák?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos és még nem igazán gagyog. Mikor pici volt (kb. 4 hónapos), sokkal többet "beszélt". Most meg szinte egyáltalán nem. Tesóm kisfia is ugyanolyan idős, és ő már mond mindenfélét. Pl: dádádá, tátátá, baba, mama stb. Ez nem probéma?
2011. okt. 9. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonlóképp volta korábbi "beszéddel" :) Kislányom most 9 és fél hónapos, néhány hete kezdett el bábá, mámá, pápá, efféléket mondani. ne aggódj, nincs lemaradva a kislányod
2011. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én fiam is későn beszélő lesz, régebben sokat hőőő-zött, mondta, hogy brrr, most meg 7 hónaposan semmit, mindenre sikít. Én mondogatom neki, hogy valamit kezdjen már el.
2011. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia.nekem van egy 3 hónapos kisfiam és már 1 hónapja be sem áll a szája,egyfolytában gagyog. :) mindent és mindenkit néz és mindig van valami mondanivalója(ezt úgy értem hogy mindennek és mindenkinek gagyog valamit) :)nyugi ha szükségesnek érzi majd mert úgy látja hogy nem értitek meg amit közölni szeretne veletek akkor majd megpróbál majd beszélni stb.anyáék szomszédjába is így volt a kislány bár ő idősebb volt mert kb 2 éves.de nem akart beszélni mert mindig tudták mit akart, a kislány elmutogatta.aztán párszor a szülők úgy tettek mint ha nem értenék és folyamatosan elkezdett beszélni.és végül egész nap csak beszélt,be sem állt a szája.nyugi ha beszélni akar akkor fog.de még ráér. olvass neki mesét meg beszélj neki én is ezt teszem egész nap.ahogy olvasok neki mindig gagyog rá valamit.neked is fog.de lehet hogy alapból ilyen csendes természetű.
2011. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, vannak ilyen időszakok! Holnap lesz 9 hós a fiam, pár napja kezdett el fura, érthetetlen szótagokat gagyogni, előtte csak a sikoltozás volt divatban nála. Még előbb, kb 4-5 hónaposan brümmögött, hőzött, meg hasonlók, aztán 2-3 hétig megint szünet. Teljesen normális, lehet, hogy most a mozgásfejlődésre koncentrál a picid, vagy "gyűjti a tapasztalatokat", aztán egyszer csak azt mondja, hogy "anya". A lányomnál iss így volt, 10 hónapos kora óta pedig folyamatosan beszél!:) Most 12 éves, és ő a legcserfesebb az osztályban!:)))
2011. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fiam 7 hónapos lesz, és időszakonként mutat valamit a repertoárjából. ...majd elcsendesedik 1-2-3 hétre, majd ismét előránt valami újdonságot a torkából (ebülő, bübülő, bübü, dede - most ez a menő).
2011. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. okt. 10. 08:07
 7/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Az én fiam 8 és fél hós, de még ő is csak sikítozik... De akkor van remény! :)
2011. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányomnak 2 hónapos korától kezdve be nem áll a szája egy percre se. :D

Most 7 hónapos, gyerekekre mondja, hogy baba. A lámpa neki "ámba", a labda "abda".

Tudatosan még nem beszél, de ismétel. A kedvence a Hoppá! szó. Ha valamit ledob, leejt, én mondom, hogy Hoppá!. Ő meg rögtön "Oppá!" :)

A szavak elejét is mondja. Pl. ha mondod, hogy bácsi, akkor ő azt, hogy "bá", a paci "pa", a cica meg valamiért "tyatya". Ő brutálisan korán kezdi a beszédet, de ezt tőlem örökölte, én is 8 hónaposan kezdtem, de nálam az már tudatos is volt.

A tesóm gyerkőcei viszont pl. csak 2 éves koruk után kezdtek el beszélni. Addig lehetetlen volt megérteni a gagyogásukat. A szülők persze értették, de egy kívül álló soha.

2011. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!