Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet 1nap többször (2-szer)...

Lehet 1nap többször (2-szer) kóstoltatni, étkezést "kiváltani"? Muszáj egyáltalán mindent külön kóstoltatni?

Figyelt kérdés
pár napja kezdtük a hozzátáplálást,(5,5hónapos)eddig csak almát meg banánt kóstolt,meg sütőtökös és körtés gyümilevet,persze higitva.Kaptunk rengeteg üveges bébiételt,és nemtudom lehet e úgy csinálni,hogy délelőtt is és délután is adok neki belőle,amennyi jólesik neki?Vagy csak szigorúan 2-3kanállal kaphat,és fokozatosan kell növelni az adagot,vagy adhatok neki annyit amennyit megeszik?És 1nap lehet 2-szer adni neki úgy hogy ha még csak most kezdtük a hozzátáplálást?Mert akkor az üveges 2nap alatt pont elfogyna ha izlene neki,(nem kéne kidobni,mert ugye csak 2napig lehet felhasználni)mert az kb 4adagnyi,és ő tuti megeszi,mert nagyon izlett neki az alma-banán is,és mikor elfogyott,nekiállt balhézni,meg tátogni még...:)De nem mertem többet adni neki,igyis evett vagy 8kanállal...És muszáj mindent kül9n végig kóstoltatni?Ezt azokra az üvegesekre gondolom,amik ilyen vegyese,több gyümi vagy zöldség van benne.
2011. jan. 14. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért ajánják a kóstoltatást, mert ilyen picik még bármire allergiásak lehetnek, pöttyödhetnek, fájhat a hasuk. Ha elsőre teletömöd pl. brokkolival és hajlamos rá, akkor éjjel üvöltés lesz és senki nem alszik. Ez nem fordul elő, vagyis nem egész éjjel hanem mondjuk csak két órán át ha csak 2-3 kiskanállal adsz neki. A pöttyök szintúgy. A kóstoltatás lényege az új íz bevezetése mellett az, hogy tudd, nem-e érzékeny valamire a baba. Ne szenvedtesd feleslegesen ha nem muszáj.

Másik kérdésedre a válasz: 5,5 hónapig jó esetben csak könnyen emészthető anyatejet/tápszert kapott. Ha most hirtelen, naponta többször megterheled a gyomrát szilárd étellel (csak hogy had fogyjon, ne kelljen kidobni) akkor simán lehet szorulása, hasfájása. Nem véletlen mondják, hogy FOKOZATOSAN kell bevezetni a szilárd ételeket.

2011. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha HOZZÁtáplálni akarsz, akkor ne csináld.

Ha ELváalsztani akarod, akkor tedd azt.


Egyébként ez én lányom 6-8 hós koráig csak napi 1x kapott gyümit, de más elsőre simán megevett egy üvegnyit., avgyis avent-es pohárnyit.

Én csináltam otthon több gyümöből mix-et és csak úgy falta.

2011. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

nem írod mióta kostoltatsz.

Elég idös már a babád, nagyon sok baja nem lehet, de azért érdmes külön, mert lehet valamelyiket kibukja, vagy fosik töle, akkor tudod hogy az még ne.

De ha izlik neki, akkor mindenap kicsit többet. egyszerre talán ne adja neki egy egész üveggel, de minden nap többet. Ha tegnap 4 kanállal evett akkor ma egyen 5-6 kanállal. így 2 hét alatt már nagyobb mennyiséget eszik.

fontos az 1-2 kanál akinek kisebb a babája.

2011. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

hajlamos a hasfájásra a brokkolitól*

bocs, csak így érthetőbb.

2011. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
@ma 17:51: az első mondatban szerepel, hogy pár napja kezdték.
2011. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm.Lehet kicsit félreérthető voltam,szóval nyilván nemtömném bele az üveggel csakhogy ne kelljen kidobni:)csak ha lehet többet is adni,ezért kérdeztem,akkor adtam volna neki,mert megenné szerintem.Tegnap már 8kanállal evett.Azt tudom hogy azért kell kóstoltatni,nem e allergiás vagy bármi rá,de az olyanokra gonoltam,ami 3-4összetevőből

áll,és abból már kóstolt kettőt.Amúgy az elválasztás a cél,mert már csak szórakozik rajta,nem kell neki.

2011. jan. 14. 18:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha már a 3-4 összetevősből evett kettőt, akkor egyszer adj neki belőle 3-4 kiskanállal, másnap mehet egész adag. Akkor úgyis a 2 új lehet az, ami gondot okoz, ha okoz. :) (első vagyok)
2011. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
az én babám hami-bajnok. bő 1 hónapos, legszívesebben állandóan papt enne. Mégis csak napi 1x adok neki, szopi után, mert tudom, hogy az anyatej számára a legjobb. 7 hós kora után fogok 2x adni.
2011. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ugye rosszul írtad vagy én értettem félre, hogy egy 1 hónapos babát hozzátáplálsz????????
2011. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jaj, persze. 6 hónapos 1 hetes, csak elírtam. boccccsss
2011. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!