Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának mit kell...

1 éves babának mit kell tudnia? Miket csinálnak? A súly, magasság, étkezés, minden érdekel.

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit NEM KELL tudnia. Minden baba más.

A lányom 9 hónaposan már egyedül ment, 19 hónaposan már elég sok szót mondott.

A fiam 13 hónaposan indult meg,és két évesen csak annyit mondott,hogy nem és adjál.

A súlyukra már nem emlékszem,csak arra,hogy a lányom vékonyabb alkatú volt,mint a fiam.

Nem követtem a mai divatot,hanem a régi módszer szerint ettek. Mindkettő már 8-9 hónaposan azt ette -kevés kivétellel -amit mi.

A lányom most 5 éves,a fiam 3. Mindekttő egészséges és nagyon eleven.

2011. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:

Kisfiam egy évesen nagyjából ezeket "tudta": egyedül felállt, kapaszkodva lépegetett, mindegy volt hogy mit fog csak fogjon valamit akár játékot vagy kispárnát is (7 hósan elindult, elég durván el esett és azóta csinálta ezt a dolgot) öltözködésnél együtt működött: nyújtotta a kezét, egyedül ivott cumisüvegből és csőrös itatóból, kézzel egyedül evett, játékokat ki-be pakolt dobozba/homokozó vödörbe, tapsizott, a kezével mutatta, hogy gyere-gyere, "táncolt": ritmusra hajlítgatta a térdét és közbe kalimpált a kezével (nagyon édes) egy-két szótagokat ismételgetett bababababa, dádádádá, jájájájá, eőő, hűű, tetete, stb, minimális 1-2 szót próbált utánozni pl: hinta, apa, fel tudta venni a játékait és el tudta dobni őket, könyvet lapozgatott. Lehet, hogy valamit kihagytam.

Egy éves státuszon 8 foga volt 9400 g és 74 cm volt.

Az evés az nálunk akkoriban botrány volt, sose hízott sőt volt hogy egy hónapban 400 g-mot fogyott, szóval arról inkább nem írok mert az minden volt csak nem normális.

Azért tettem "jelbe a tudta szót mert ahogy az első is írta nem kell ilyenkor még tudnia valamit a babáknak, nem baj ha ilyenkor a dolgok még nem tudatosak. A lényeg, hogy lásd rajta a fejlődést és ha valamiben nem vagy biztos akkor kérdezd a védőnőt vagy a gyerekorvost ne ess egyből pánikba mert a babák nagyon nagyon eltérően fejlődnek. Van egy kislány itt nálunk, az anyukájával egy szobában voltunk a kórházban, egy nappal a kisfiam után született szóval egy idősek és a kislány már folyékonyan beszél, mondókázik, verset mond meg dalokat énekel még az én fiam még mindig "csak" néhány értelmes szót mond és többnyire kézzel-lábbal érteti meg magát velünk. 18 hónaposak egyébként a babáink.

Úgyhogy ne ijedj meg ha a te babád nem tud valamit a felsoroltak közül mert ez nem baj, nincs semmi kőbe vésve.

2011. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hétfőn lesz 1 éves a lányom. Karácsony óta egyedül jár, pápázik, tapsol, valamit mindig hurcolász magával, ha leesik szépen lehajol és felveszi. Inkább kipakol a dobozokból, mint be, de néha sikerül be is. Minden érdekli, csararhúzó, gázcső, virág, laptop, tojástartó...nesze neked drága játék:-)))

baba, mama szót mondja, illetve a brum-brum megy neki még. egyébként gagyarászik, észrevehetően intonál, főleg ha rászólunk, szerintem ilyenkor felesel. megismeri a cicát, kutyát, nyuszit, tudja, hogy hol talál dolgokat, tehát ugyanott keresi. tudja, hogy hol a szeme, orra, pocija, a gomb a párnahuzaton. nagyon sok mindent megért, de még hiába mondom, hogy "kérem", vagy "tedd ide, vagy oda", ezeket még nem csinálja.

az 1 éves státuszra még ezután megyünk, 11 hósan volt 8,5 kg és 73 cm, tehát nem olyan "sonkás" már, olyan kis csinos:-)

egyébként egész nap megy. barangol a lakásban, rámol, mindent megnéz, megfog, megrág, ahogy a férjem szokta mondani: szöszmötöl. figyel, ha énekelek neki, szereti a mondókákat is, de nem lehet vele leülni fél órára, hogy játszunk, énekelgessünk, mert szépen feláll és otthagy. szereti a zenét is, előre nevet, ha látja, hogy beteszek egy CD-t, ugyanígy van a DVD-vel is, szereti a Hupikék törpikéket, azt naponta nézi, de nem egyfolytában, mert térül-fordul közben.

reggel és este tápszert kap, Milupa 3-t, délelőtt szinte semmi mást nem eszik, viszont sokat iszik, szerencsére vizet is. kedvenc csemege a kölesgolyó, abból szokott kapni. alvás előtt képtelenség megebédeltetni, inkább kap babajoghurtot, amibe teszek babapiskótát és reszelt almát (másként nem eszi meg az almát), majd alszik. főleg főzeléket kap ebédre, ami ugye délutánra esik. még jórészt pépesítem, mert örülök, hogy eszik. nagyon hamar elunja az evést, már sok mindent kipróbáltam, hogy nyugodtan üljön és egyen, de ritkán sikerül. tud rágni, megeszi a kenyeret, pizzát, sültkrumplit, de azt inkább vacsorára kap, a főzelék inkább pépesebb kisebb darabokkal. tud harapni is, 8 foga van, így a Medve sajtot, időnként a kenyeret, banánt maga harapja, persze mindent szétszór magakörül. szóval az önálló evéssel még nem nagyon próbálkozunk.

nem vagyok híve annak, hogy ennyi idősen ugyanazt egye, amit mi, ezért főzök neki külön, persze a húslevesből, sült húsból, krumplipüréből ő is kap, eszik sajtot, virslit, jobb minőségű sonkás felvágottat, de nem kap puffasztós zöldséget, így is sokat pukizik, a zöldbab is jól megkínozta. majd ehet még ilyeneket később. próbáljuk a tojást is, eddig még nem volt probléma belőle.

de ahogy írták az előttem szólók, nem mérvadó, hogy mit "kell" tudni ennyi idősen. A kismamablog.hu oldalról kapok hirleveleket, illetve ott olvasok ilyen dolgokról. úgy emlékszem, hogy mozgásfejlődés szempontjából fontos, hogy ennyi idősen legalább másszon, illetve legalább megpróbáljon felállni. A többi dolog pedig teljesen relatív.

2011. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 13 hónapos,1 évesen 10.9 kg és 82 cm volt.

Egyedül még nem megy,kapaszkodva,illetve kézenfogva szépen sétál,villámsebességgel mászik.

Naponta még 2x alszik,délelött-délután 1-1 órát.

Reggel és este tejpépet eszik,van 8 foga,viszont rágni nem nagyon akar.

Főzelékben csak a pépeset eszi meg,levesben nem zavarják a darabok.

Kenyeret,felvágottat és mindent eszik,ha izlik neki.Tulajdonképpen arra jöttem rá,hogy ami izlik neki,azt megrágja,ami nem,attól pedig öklendezik.

Érdekes a ropitól,spagettitől nem akar megfulladni,de a főzeléktől igen.Nagy kedvence a krémtúró,2 dobozzal megeszik belőle egyszerre.

Tapsol,integet,és elég sokat beszél.Mondja papa,mama,apa,baba,aja(anya),Geő(Gergő),oda,be,nem,vaú-vaú,legújabbak a disz és a tetik(tetszik).

Harmadik baba,valószinűleg azért mond ennyi mindent,van egy 4 és 10 éves testvére,akiket nagyon szeret.

Hirtelen ennyi jutott most eszembe.

Te babád mekkora,miket csinál?

2011. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

A második a jo! az orvosi!

2011. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!