Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? A kislányom...

Mit csináljak? A kislányom 6hetes. Egyre többet eszik (jelenleg 80-100ml-t/etetés), ami persze jó, viszont nem, hogy egyre ritkábban, hanem sűrűbben eszik.

Figyelt kérdés
Kb. fél óra (vagy több) egy etetés és alig bírja ki utána másfél órát evés nélkül. Cummog a kis kezén és keservesen sír. Hogy tudnám legalább a 3órát tartani? Hagyjam sírni? Az nem nagyon menne. Mit tegyek?
2009. febr. 1. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod? Mert ha igen akkor nem kell, hogy három óránként egyen Ő tudja mennyi kell neki. Az én babám két hónapos koráig két óránként evett. Nem gondoltam, hogy baj lenne. Ha tápszerrel eteted, akkor sem lehet éheztetni. Biztosan írnak neked a hozzáértő anyukák valami jó kis tippet. :)
2009. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes kor körül van egy növekedési ugrás. Ilyenkor egy ideig gyakrabban kér enni, ezzel serkenti a mellett több tej termelésére. Aztán fokozatosan újra ritkábban fog enni, de egy-egy alkalommal akkor már többet. Ez így teljesen rendben van és ne ijedj meg, de ilyen még lesz később is. Bízd rá, ő nagyon jól tudja, mennyi kell neki és milyen gyakran. Az én fiam is két óránként evett, növekedési ugrásoknál még gyakrabban. A gyerekorvosunk azt mondta, ha jelzi, hogy éhes, higyjek neki, az ő ösztönei még nincsenek elrontva.
2009. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen pici baba nem mindig tudja betartani a 3 órás időközöket, nem is kell neki. Valószínűleg neki ez a ritmusa. A másik lehetőség pedig az, hogy 6 hetes kor körül növekedési ugrás van. Ilyenkor egyre több tejcsit követel a pici gyomra és még nem állt be a kereslet-kínálat nálatok. Akkor is a legjobb megoldás, ha minél többször mellre teszed, te sokat pihensz és sokat iszol. Az sem árt, ha az esetleg bentmaradó tejcsit lefejed, vagy megpróbálod egy ideig két mellből etetni. Ha esetleg tápszert kap, akkor pedig valószínűleg az adagot kell növelni, de ehhez nem tudok ötletet írni, mert soha nem próbáltam.:) Kitartás, jó egészséget! 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!