Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes babámnak adhatom...

11 hetes babámnak adhatom csőrös pohárból a teát és lefejt tejet? Cumisüvegtől fuldoklik, félrenyel és kibüfögi szinte az egész adagot. Nem kicsi még a csőrös pohárhoz?

Figyelt kérdés
Segítsetek, mert így úgy érzem nem érdemes fejnem mert nem tudja megenni üvegből, annyi levegőt nyel, pedig elvileg olyan a cumi, hogy enged be levegőt, mégis. Gondoltam jobb lehet a pohár. Tapasztalatok?
2009. febr. 2. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam mennyi idősen még nem tudott volna belőle inni. Milyen üvegetek van és mekkora rajta a cumi???
2009. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg sima pohárból itatni, vagy kanállal. Az én babám már a kórházban üvegpohárból itta a tápszert.
2009. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a babák nagyon szépen isznak pohárból. az én nagylányom rögtön a kórházban sem kapott cumisüveget, hanem pohárból kapta a teát ez előtt 13 évvel. Annyi, hogy a babáknak szüksége van arra, hogy a szopási igényüket kielégítsék.. Miért fejed le a tejet? Mi a gond? Nem tud szopizni a pici?
2009. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja! olyan poharat használtak, aminek kifelé hajlik a fala a tetején.
2009. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 1 hetesek vagyunk és pohárból itatom a lefejt tejet. Szépen megissza. Nagyon ügyes de elsőre nem egyszerű, ne ijedj meg ha nem megy rögtön.

1 hetes baba anyukája

2009. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kislányom 3 hónapos múlt, most tanítom csőrös pohárból inni. Mindenhol folyik a tejcsi, utána öltözködni kell. A csőrösből sokkal jobban folyik a tej, ilyen pici babának sok idő, amíg megtanul belőle inni. Szerintem így még nagyobb az esély, hogy félrenyel. Esetleg próbáljatok ki többfajta cumit, van amelyik kisebb, hiába egy méret. A lányom csak a MAM-osat fogadja el.
2009. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a MÁV kórházban szültem 3 éve, és az újszülött osztályon ici-pici petricsészéből itatták a kisbabákat. Fura volt, de látványosan megitták a vizet/tejet a pohárból a kicsik.

Mivel a lányom szó szopizó volt, és tejem is volt bőven (2 éves koráig szopizott) nem kellett cumisüveget használnom. A plusz folyadékot csőrös pohárból adtam neki, olyanból, amin nem colt szelep, csak 3 pici lyuk. Úgy gondoltam, hogy a szelephez még túl gyenge. Szernitem lehett vagy 3-4 hónapos ekkor. (Csak vizet kapott belőle.)

Esetleg nem próbáltad kanállal etetgetni? Bár ez eléggé lassú és macerás lehet...

Szerinem ki kell tapasztalnod, hogy mi a jó neki és neked, vagyis próbáld meg pci folyadékkal, lassan itatva a babát:

- a csőrőspoharat, ha nem megy

- sima poharat vagy egy másfajta cumisüveget.

Lehet, hogy pont az válik be neki, ami nem "tudományosan" formatervezett.


Üdv!

2009. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nuk-os cumit használunk, azt mondták ez jó lesz, de nem vált be

tud szopizni hál' Isten szépen, csak ha elmegyek itthonról szoktam lefejni, hogy ha megéhezne ne legyen gond

2009. febr. 2. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!