Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rágcsálnivalót adhatok...

Milyen rágcsálnivalót adhatok a 8 hónapos kisfiamnak, ami hamar elolvad, és nem fuldoklik tőle?

Figyelt kérdés
5 foga van és nagyon szeretné enni a babakekszet, kiflivéget, kenyér haját, de nagyot harap belőle, és mindig fuldoklás a vége. A kukoricapelyhet szépen megeszi, csak arra meg allergiás. Vettem kölesgolyót, de az is olyan kemény, vagy csak az amit én vettem?
2011. jún. 29. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jót vettél akkor, mert a kölesgolyó ugyanolyan olvadékony, mint a pufi-kuki. Bulátát is megpróbálhatod, vagy pl. piskótatallért is - olyan, mint a babapiskóta, csak pici kerek.
2011. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van hippes baby keksz az nagyon finom. csinálj neki te kekszeket ha van időd, azt te döntöd el mennyire sütöd szárazra. Rizslisztből ha még nem akarsz neki rendes lisztet adni. Amúgy meg én is vettem ilyen fém sütis dobozokat és abban nagyon jól megpuhulnak a házikekszek
2011. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eszembe se jutott, hogy süssek. Teljes kiőrlésű lisztből lehet? Tudnál linkelni vagy írni egy jó receptet? Van fémes dobozom.

A tesco-ban vettem a Bio extrudált kölesgolyót. Kőkemény. Nekem nem is ízlik, mondjuk a kisfiam nem válogat.

2011. jún. 29. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:

[link] ez megpuhul dobozban


Én igazából nem igazán használtam a rizslisztet mert mindennek van egy kis rizs mellék íze akárhogy csináltam is... Én a liszttől nem tartottam csak a tejtől igyekeztem minél jobban elhúzni a tejet és van egy laktózérzékeny gyerekem :S Nem mondom hogy amúgy nem lett volna az de a következő babánál jó messzire elhajítom a tudományos hozzátáplálós és gyereknevelési könyveket


Ezt még nem próbáltam de nézegetem ezerrel

Almás baba keksz (tej és tojásmentes)


2 tepsihez

20 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt átszitálva, vagy rizsliszt

60 gr extra szűz olívaolaj (helyettesíthető napraforgó- vagy kukoricacsíra olajjal is),

30 gr fruktóz (vagy cukor),

50 gr finomra reszelt, hámozott alma (de lehet villával áttört banán, reszelt körte, őszibarack is),

fahéj,

1 mk sütőpor

A hozzávalókat összegyúrom, félreteszem a masszát 20 percre pihenni.


Ki is lehet nyújtani, formákat szaggatni belőle, de én csak mogyorónyi golyókat formáztam belőle, üvegpohár vizes aljával elnyomkodom.


180°C fokon 8 perc alatt megsült gázsütőben, de a sütési idő a kekszek nagyságától, vastagságától is függ.


Miután kihűlt, jól záródó dobozba került. Néhány napig biztosan jó, de gyanítom, tovább is eláll.


Ennek a keksznek a tésztája egyébként sütőpor nélkül kicsit tömör, olyan nyammogni való, ezért nem is szerencsés belőle vastagabb darabokat gyártani. De lehet borkő sütőport is adni a tésztához, akkor az állaga kicsit levegősebb lesz, jobban hasonlít majd a babakekszekhez. Ez bioboltban, drogériákban kapható, foszfátmentes sütőporként kell keresni.


Az alma pedig helyettesíthető banánnal vagy körtével is, mindkettővel készítettem már és remekül vizsgáztak.

2011. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
most nézem hogy 8 hónapos... A nagykönyv szerint már amúgyis elkezdheted neki a lisztet bevezetni és a tejtermékeket
2011. jún. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sajtostallért és pukit eszik néha napján. Mind2 olvad és egyiktől sem fuldoklik.
2011. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

JA!

van még egy isler vagy linzer szerű tésztarecept! Sütsz neki belőle pogikat reggelire és megkened egy kis házi túrókrémmel vagy valamivel (ha eszik már ilyet!) Mi rácsos cseresznyésen szoktuk enni fiammal (ő 15 hónapos már)

vagy megcsinálod linzernek csinálsz hozzá mondjuk barack vagy eper öntetet ha nem veszed meg a boltit (én nem szoktam, inkább megcsinálom neki!)


500 g finomliszt

12 g sütőpor

150 g porcukor

250 g vaj

3 db tojássárgája

1 db citrom leve

2011. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kukit adok. A buláta és a kölesgolyó szerintem is nagyon kemény és az íze sem jó! (dm-ben vettem)
2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a recepteket! Ha lesz időm meg is csinálom.
2011. júl. 1. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!