Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 évesnek lehet adni már...

1,5 évesnek lehet adni már csicseriborsót, avokádót?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ezek igazi vitaminbombák, csak nem tudom, hogy felfújódhat-e pl. a csicseriborsótól, vagy van-e valamilyen hátrányuk. Sárgaborsót eszik, zöldborsót is, babot nem. Avokádót egyáltalán nem próbáltuk, de még azt sem tudom, milyen formában adnám neki, erre is kérnék ötleteket.
2011. jan. 17. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az avokádót én már próbáltam, de sajna nem ízlett a fiamnak.

A csicseriborsót nem is ismerem, de rendes zöldborsót, sárgaborsót, lencsét, babot, zöldbabot már eszik a fiam. Néha van, hogy többet pukizik tőle, de a hasa még nem fájt neki soha. Először próbálhatnál kicsit tenni ezekből az ételébe.

2011. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a fiam 1 éves szülinapjára avokádókrémet csináltam, ízlett is neki.

Teljesen semleges zöldség, nyugodtan adhatod pici fokhagymával, citromlével, olívaolajjal kikeverve, vagy csak simán vajas kenyérre szeletelve.


Csicseriborsón még nem is gondolkodtam, én is csak falafelben eszem nagyritkán, de szerintem még a babnál is erősebb 'hatású'. Hogyan gondoltad elkészíteni?

2011. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy fasírtot gondoltam, hogy készítek belőle, vagy humuszt
2011. jan. 17. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, humusz!

A férjem is szokott készíteni, szerintem úgy már nyugodtan adhatod.

2011. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom mindkettőt! :)
2011. jan. 17. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az avokádót én banánnal szoktam turmixolni,nagyon szereti a babám.
2011. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak országok, ahol az avokádóval kezdik a hozzátáplálást... Szóval adhatod már simán, nyugodtan. A csicserit is.
2011. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!