Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami más gyógymód...

Van valami más gyógymód hörghurut/bronchitis kezelésére? Antibiotikumot kapott a babám, de nem tudja megenni.

Figyelt kérdés
5 hónapos, nem hozzátáplált, kizárólag anyatejes baba. Sajnos annyira köhög, hogy néha hány is. Viszont ha beadom a gyógyszert mindig hány, sőt annyira erőlködik, öklendezik, hogy már az orra is vérzik. Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen kórház a vége?
2011. jan. 18. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha nem kezelek ki a hörghurutot, akkor rámegy a tüdejére, és tüdőgyulladása lesz. Ezért is lenne jó, ha megenné az antibiotikumot.

A helyedben felkeresném az orvost, hogy segítsem másféleképpen történő kezelésben. Nem tudom, hogy lehetséges-e az injekció formában történő antibiotikum adása.

Mindenképpen beszéld meg a gyermekorvossal!

2011. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a fiamnak is hörghurutja volt,és köhögésre kúpot kapott.este kellett adni neki egy felet,és egész éjszaka nem köhögött tőle.Napközben viszont igen,napi öt hányás volt napokig.És ha belekevernéd a gyógyszert a kajájába?én megkóstoltam,amit a fiam kapott,és tényleg rossz ízű,biztos felkavarodik az ízétől a gyomra.
2011. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fogok vele beszélni,de sajnos csak este rendel.
2011. jan. 18. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbáld neki egy kis teába belekeverni, hogy ne legyen annyira intenzív az íze, hátha úgy megmarad benne.
2011. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha semmiképpen nem tudja a babád megenni az antibiotikumot, beadják injekcióban. De gyorsan menj vissza vele a dokihoz, nehogy tényleg tüdőgyuszi legyen a vége. A hörghurutot ki kell kezelni.
2011. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy csak szopizik. És csak az eredeti kiszerelést fogadja el - még cumisüveget sem.
2011. jan. 18. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
akkor próbáld meg,hogy kifejsz egy kis tejet,összekevered a gyógyszerrel,és kanállal adod.vagy van nurofen fecskendőtök?abba is felszívhatod a tejjel kevert gyógyszert,hogy ne legyen olyan rossz íze.próbáld ki.
2011. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

írass más antibiotikumot, aminek nincs rossz íze. (pl a suprax ilyen) Kérdezz rá, biztos van valamilyen lehetőség.

Én a rossz ízűeket mindíg csak joghurttal vagy lekvárral tudtam beadni, de nálatok az még nem nyerő. Teával felesleges, és tejbe se tedd, nehogy a végén még a cicit is elutasítsa.

2011. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos semmiben nem fogadja el. Annyira sajnálom csórikámat :( De talán most úgy sikerült beadni neki, hogy a párom belőtte fecskendővel a torkába. Nem lehet kellemes, de így nem nagyon érezte az ízét.
2011. jan. 18. 20:14
 10/11 A kérdező kommentje:
az én gyerekem pont ilyen volt, csak ciciből fogadta el az anyatejet, soha nem is volt neki sem cumisüvege... de, a kanál-szisztémát hamar felismerte, így én azt javaslom, azzal próbáld neki adni, jó mélyen a szájüreg hátsó felébe, hogy a szájban levő ízlelés nagymértékben kimaradjon... aztán rögtön jöhet a cici! azért dokival mindenképp egyeztess, és ha lehet, kérj másikat, nehogy tovább romoljon a helyzet! jobbulást a babádnak!
2011. jan. 20. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!