Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar reggelizni...

Miért nem akar reggelizni szinte sosem 16 hónapos fiam?

Figyelt kérdés
Reggel 6 körül megissza a tejet kb 200-220 körül és utána hiába várok 9- 9.30 -ig addigra sem éhezik meg ! Szoktam kínálni vajas kaláccsal ,lekváros kenyérrel a felvágottakat utálja és a sajtért sem rajong ! Legközelebb ebédel 11.30 -12 körül ,de azt sem viszi túlzásba ! Adjak mást neki reggelire a tej után ?
2011. jan. 18. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Eltelik a tejjel. Semmit, nem lesz baja, ha nem eszik reggelit, tízóraira fél 10-kor gyümit esetleg, majd jöhet az ebéd. Én úgy csináltam, hogy mindig leültem vele reggelizni, ő nem reggelizett, csak vajat,abba mártotta bele a kisujját, fokozatosan egy-két falatot evett csak. Most 20 hónapos és még mindig van olyan, hogy csak tejet eszik, de már vannak kedvenc reggelijei (bundás kenyér, lekváros kalács), amiből egész szépen belakmározik.
2011. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

15,5 hónapos lányom se nagyon reggelizik. 7körül megissza a tejitalt 220 ml körül, majd igaz leülünk együtt és majszol egy kis kiflit, de az annyira kevés hogy egyáltalán nem mondanám reggelinek. 10-11 között szokott kérni egy kis kekszet vagy almát, banánt, mikor mihez van kedve, persze azt sem viszi túlzásba. 12-13 között ebédel. Na ez változó hogy mennyit eszik. Van mikor pár kanállal, van mikor az egészet.

Ne aggódj, eszik amennyi jól esik Neki, és akkor amikor éhes. Eleinte én is paráztam hogy nem eszik eleget, de ha ennyire van jelenleg igénye, hát nem erőltetem. Majd változik idővel.

2011. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is eltelik. Én sosem adok annyi tejet amennyit meginna, csak kb 120 ml-t. Aztán kb 1 óra múlva reggelizik. De akkor is csak egy joghurtot eszik, nem is igazán kell neki más, néha még pár katonát csór az én reggelimből. De nem is baj, mert ha teleenné magát, akkor nem ebédelne.
2011. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én 17 hósomnak is elég a tej reggelire, aztán 9-10 körül gyömölcsöt kap tízóraira, amit van hogy csak félig meddig eszik meg szintén... de aztán ebédre bekajál :) szerintem ne aggódj elég neki a tej
2011. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!