Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha éjjel nem alszik...

Mi van, ha éjjel nem alszik az újszülött kisbabánk, de nappal végig szinte?

Figyelt kérdés

Írjatok, mert kétségbe vagyok esve teljesen!

9 napos még csak, tudom korai aggódni, de borzasztó, hogy éjjelente 2-3 órát egyhuzamban fent van és csak sír és nyüszög és hiába etetem meg ahogy felkel, nem alszik vissza tőle csak tovább nyekeg és sír és aztán egyszer csak elalszik, de utána már mindjárt kelni kell a 6 órás etetéshez és kel is magától... Így 3 órákat alszom, ami nagyon kevés és nagyon kimerít és félek már ha jön az éjszaka.. Van valaki, aki hasonló problémákkal küzdött és tud valami tanácsot adni??


2009. febr. 2. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínű, hogy felcseréli az éjszakát a nappallal. Próbálj valami esti lefekvési rutint kialakítani (fürdés, etetés, éneklés, beszélgetés stb), pár nap, és megszokja. És próbáld napközben kicsit ébren tartani, lekötni a figyelmét, hogy elég álmos legyen éjszakára. Nyugi, egy-két hét, és beáll a rendszer, ha most még ez hihetetlennek tűnik is. Nálunk is többször kelt éjszaka, aztán 5 hetesen egyszer csak már hajnali 3-ig aludt este nyolctól. Hidd el, hamarosan már tudsz egyhuzamban 5-6 órát is aludni.
2009. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínű, hogy felcserélte a napszakokat. Csatlakozom az első válaszolóhoz. Próbáld meg egy kicsit ébren tartani napközben.

Este mindig ugyanúgy végződjön ill. kezdődjön. Fürcsi, hami, ének, vers. Alvás. Nálunk bevált:)(nálunk a fürcsi jelentette a nap végét)Minnél kisebb a baba annál könnyebben lehet alakítani a szokásain.

Nem lehet, hogy egy picit bántja a pocija is?

Kitartás!!

2009. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg felcserélte a napszakokat, én úgy csináltam, hogy felkeltettem napközben 2 és fél 3 óránként és 1 hét alatt beállt erre. Este 6 vagy fél 7-kor fürdés utána nézelődik a köv. szopiig és alszik reggelig. Próbáld ki, hátha bejön neked is. Jó babázást!
2009. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 10 napos ma és n is ezzel küzdök csak én max 2 órát vagy még kevesebbet alszom éjszakánként összesen. Az a baj hogy nagyon nehéz ébren tartani sőt lehetetlen. Nekünk a cumi segített talán a legtöbbet. azzal gyorsabban elalszik szopi és büfi után és akkor nyerek egy kis időt. Majd még megpróbálom a többiek tapasztalatát is érvényesíteni.

Sok sikert neked is!!!

Gratulálok a babádhoz!

2009. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az a baj, hogy tényleg nem lehet sajnos ébren tartani, most már ébren van mondjuk kb 4 óta, meglátjuk mi lesz... de már megint rettegek az éjszakától! :( Ma fürdetés nem volt mert nagyon csúnyán beválladékozott a szeme, de próbálom a rutint tartani, hogy fürdés, kaja, alvás...
2009. febr. 2. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!