Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy 3-5 napon belül...

Tudom, hogy 3-5 napon belül besárgulhat az újszülött bőre, de unokaöcsim miért sárgult be másfél nappal a születése után? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj:) A vérében ilyenkor felhalmozódhat a bilirubin, és ez okozza, de néhány nap, és elmúlik.
2010. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet keveset tud szopcsizni,ne aggódj semmi baj nem lesz,pár nap múlva hazamehet:-)Az én babám aznap sárgult be mikor mehettünk volna haza,na az még rosszabb volt,mert rá kellett húzni még 3 napot.
2010. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a baba és az anyuka Rh faktora nem egyezik (anya Rh-, baba Rh+) ilyen esetben majdnem mindig besárgulnak, nálunk éppen ez volt.
2010. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem tudták megmondani az orvosok, csak találgattak. Adtak antibiotikumot és extra (alul- felül) kék fényt az akkor egy napos kislányomnak. Persze mindezt az intenzív osztályon. Annyira sárga volt szegény, hogy már a vércsere határán állt. Aztán valahogy mégis javulni kezdet, így ezt megúsztuk. 8 naposan az intenzív osztályról vihettem haza. Akkor szörnyűnek éreztem az egészet, de így utólag túl lehet élni, túl kell. 8 naposan semmilyen jel nem utalt arra, hogy milyen állapotban volt 7 nappal ezelőtt, makk egészséges azóta is, most 2 éves.
2010. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sárgák már hamarabb is csak nem foglalkoznak vele a 3. napig, és csak akkor hazamenetel előtt mérik. Én úgy kértem a 2. napon, hogy tegyék már kékfény alá, mert sárga, az prvosok nem foglakoztak vele. Így is 1 nappal tovább kellett maradni, mert még a 3. nap is be kellett tenni kékfény alá. Van egy határérték a vérükben, ami felett nem engednek haza, illetve ha látják, hogy csükken, akkor lehet hazamenni. Sokat kell szoptatni, és akkor gyorsan ürül, sajna nekem csak 3. nap indult be a tejem.
2010. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!