Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tgyás alatt a munkahely...

Tgyás alatt a munkahely csökkentheti a nekem utalandó szabi megváltás összegét?

Figyelt kérdés
Azt mondják tudják hogy nem lehet csökkenteni de még állományban voltam amikor szabadság megváltást fizettek, és mivel az intézmény átalakult joguk van ehhez. Igaz ez?
2011. jan. 18. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem. szabadság megváltást csak akkor lehet kifizetni, ha megszűnik a munkaviszonyod. Szerintem. Mivel átalaulásról irsz, igy ez lehet. Ekkor az épp hatályos bruttó béreddel, vagy ha van, akkor az elmúlt 3 havi átlag bruttóddal KELL számolniuk. Nincs kiskapu.
2011. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen december végével megszűnt a munkaviszonyom ill. lejárt a szerződésem határozott idejű volt. Szabadság megváltásra a szerződés szerinti összeg kb 70 e ft. A munkahely átalakult lényegében a neve lett más eről kaptam is egy papírt ajánlva, meg hogy a bérem más lett. De nem írtam alá semmit és az átsorolás is akkor történt amikor én már tgyáson voltam.
2011. jan. 18. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor ennek nagyon utána kéne nézned. A szerződés szerinti pénzt lettek volna kötelesek kifizetni. És hanem irtál alá semmit, akkor jelenleg nem állsz alkalmazásban velük és passziv jogon kapod az ellátást? Mi volt a papirban? Ha nem reagálsz, mi történik? Menj be, kérdezd meg, hogy ezt ők hogyan látják, mert ha te nem irtál alá semmit, akkor te most nem állsz szerződésben senkivel sem! És persze követelheted a szerződés szerinti pénzedet...

És kérdés, ha jelenleg nincs mukaadód, akkor kapsz-e gyedet majd!

2011. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze gyedet kapok tőllük, mert megvan a 2 év munkaviszony stb...köszönöm a választ!
2011. jan. 18. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Az kevés. A gyedhez az is kell, hogy az IGÉNYLÉSKOR legyen munkahelyed. Neked meg épp nincs és még nem igényelted meg, szerintem. Szóval ne legyél olyan nyugodt.
2011. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem így van, mert pl mi van akkor ha igénylés előtt csődbe megy a cég,vagy jogutód nélkül megszűnik?Akkor önhibádon kívül nem kapsz gyedet?
2011. jan. 19. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor te igy kaphatsz gyedet:

"Kivételes esetben a nem biztosított szülő is jogosult lehet a gyermekgondozási díjra. Így folyósítható a pénzbeli ellátás annak az anyának is, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultság időtartama alatt szűnt meg. "

Bocsi a bezavarásért...

2011. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"biztosított szülő, aki a gyermek-gondozási díj igénylését – a gyermeket szülő anya esetén a szülést – megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt"

Én úgy tudtam ez alapján kapok majd gyedet a napok tudom változtak de az is megvan. Most zt hiszem 1 év kell.

2011. jan. 19. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!