Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a babája is húzogatja,...

Másnak a babája is húzogatja, tépkedi a fütyijét?

Figyelt kérdés
14hónapos a babám-most találta meg a fütyijét-mondtuk is neki,h mik ez,de azóta ,ha fürdik,öltözik,állandóan a kezében van.
2009. febr. 2. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Nekem három fiam mind ezt csinálta. Egy idő után leszoknak róla,De szerintem ez nem mostanában lesz.Tapasztalatból mondom.
2009. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedik a testével. Ha nem foglakoztok vele, hogy csinálja, akkor hamar nem fogja annyira érdekelni a dolog. Sokszor jó játéknak tartják a babák, ha olyan dolgot csinálnak,ami a felnőtteket "idegesíti" (ezt nem rossz értelemben értem).
2009. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most lesz 11 hós a kisfiam, de már nem bírok vele:)

Pelenkázáskor csak akkor nyúl oda, ha már bekrémeztem neki, vagy amikor még tiszta k@ki.

Fürdés közben pedig akkor, amikor kérdezzük, hogy hol a fütyi... Na,akkor matat, tépi, húzza, tekeri, stb... De ha nem kérdezzük tőle, egy idő után,amikor a játékait megunta, akkor megtalálja a szerszámot.

Ez természetes, hozzá kell szoknunk:)

2009. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Férjem üzeni, hogy neki is állandóan a kezében van, pedig már 32 éves:-)

Na de tényleg, nem baj, ez normális. Nem szabad megzavarni, hadd játszon vele. Így ismeri meg a testét.

Lányunk még csak 8 hós lesz, de már néha simogatja magát..

2009. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne tiltsd meg neki, mert nem érti, miért rossz, amit tesz, az csak bajt okozhat a lelki fejlődésében. Szüksége van rá, hogy megismerje a kis testét. Addig nem gond, amíg nem a játék helyett csinálja.

A gyerekek számára megnyugtató, ha megfoghatják a micsodájukat (legyen az lány vagy fiú), később is sokszor tesznek így, ha zavarba jönnek, vagy ismeretlen helyzetbe kerülnek. Ha nagyon gyakori, próbáld észrevétlenül elterelni a figyelmét valami mással, bár szerintem ez csak később lesz aktuális, ilyen piciknél teljesen természetes.

2009. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm

akkor nem figyelek annyira oda-de azért jó,ha tudja mi az..

a 4.válaszolónak :-))) aranyos,amit irtál-de néha te is játssz vele!

2009. febr. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!