Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyereksebészek, -urulógusok...

A gyereksebészek, -urulógusok hogy állnak a kérdéshez: kell húzogatni a fiúk fütyijét a letapadás megelőzése érdekében, ha igen, mikortól, rosszat tehetünk-e vele, stb?

Figyelt kérdés
Hátha van vki, aki járt már kisfiával urulógusnál... Egyébként meddig kell "feljönnie"?
2011. máj. 31. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
eltérő válaszokat fogsz majd kapni.Mi gyereksebésznél voltunk 1,5 éves fiammal mert nagyon le van neki tapadva.Mivel nagyon szűk neki és hajszál repedések már voltak rajta ezért megtiltotta hogy huzogassuk neki:((holott a gyerekorvos és védőnő tanácsolta,sőt krémet is kaptunk rá,de csak felrepedt a bőr.Az meg azért nem jó mert a sok heggesedéstől mégjobban letapad neki.Sebész tanácsa:hadjuk békén ha fel akar húzodni magától is fel fog jönni ha nem huzogathatom én egész nap csak ártok vele.Nekem se világos hogy magától hgy megy majd hátra de már csak fél év és vissza kell mennünk kontrollra.Hozzá is teszem egy mm-t se ment hátrébb:(((((nem tudom mi a jó megoldás.Amúgy a makk résznek teljesen ki kéne látszódnia.
2011. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát köszi, nekem is ez a bajom, hogy mindenki mást mond, családon belül és a hozzáértő orvosok, egészségügyisek is.Akkor ez a letapadás genetikus? 2 éves korig adnak "haladékot" az orvosok?
2011. jún. 2. 14:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy fiam, és nekünk az urológus azt mondta, hogy ha nem okoz gondot (tehát nem gyullad be, pisilésnél nem fúvódik fel, vagy nem megy fura irányba pisi), akkor egyáltalán SEMMIT sem szabad vele csinálni 3 éves koráig. Mivel érint a téma minket is, utána néztem a neten, Németo.-ban a fiúk 10-12 éves koráig semmit sem csinálnak probléma mentesség esetén.

Ezekkel szemben a gyerekorvosunk felrántás párti, észnél kell lennem, amikor megyünk hozzá, hogy ne nyúljon hozzá, nem szeretném, ha beszakadna vagy repedne.

2011. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
első vagyok:)a második jól írta ezt kihagytam bocsi.Ezeket nekünk is mondta.És igen genetikai dolog.Ismerek olyan 7 hónapost akinek majdnem teljesen hátra lehet húzzni már...nekünk azt mondták hogy 5 éves korig nem csinálnak semmit vele.De akkor sem rántásal(nem is engedném)hanem inkább műtét.Ha jól tudom Győrben(közel lakunk)csak maszekba végeznek lézeres műtétet,de annál jobb nincs.Nem csúnya a végeredmény,nem fáj a műtét után a pisilés (mint a rendes körbevágásnál).Inkább fizetek inthogy szenvedjen a fiam.Páromnak is annó lézeres volt igaz kisérleti stádiumba volt még akkor ez az eljárás,de mondták hogy hamar felépült és nem fájt neki egyeltalán utána.
2011. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2011. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én írtam az utolsó két választ!:)
2011. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos nálunk is három éves korig nem nyúl hozzá.
2011. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Majdnem 2 éves a kisfiam,soha nem húztam meg a kukacát. A doki se mondta soha,hogy bármit is kéne vele csinálnom. Ő minden tanácsadáson megnézte neki és nem mondott semmit. Ma voltunk a 2 éves vizsgálaton és mondta,hogy na,megnézzük,meddig megy hátra a fütyi bőr: és teljesen hátra ment,szinte magától,nem erőltette. A kisfiam meg se nyikkant,nem fájt neki egyáltalán. Szóval én azt gondolom,hogy nem kell húzogatni,mert attól gyullad be és azért tapad le. Majd magától szépen feljön,a természet ezt jól kitalálta,nem kell beleavatkozni,húzogatni! Ha meg alkatilag le van tapadva,akkor meg hiába húzgálod,úgyis visszatapad és még be is gyullad.
2011. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.Az én fiam 3 hónapos,én nem macerálom a fütyijét,de hétről hétre jobban fel lehet húzni,meg ahogy látom muszáj is,mert a krém,meg miminden maradványokat ki kell mosni-törölni belőle,különben begyullad.De nem húzgálom h fentebb toljam.De én amúgy sem értem ezt a dolgot h miért kell nekik fentebb-és fentebb húzni,mint ahogy engedi,arra amire a felhúzás való,az még odébb van.(jó hülyén fogalmaztam,de gondolom értitek.)Szerintem pont elég annyira hogy a szennyeződések eltávolíthatók legyenek.Vagy tévedek?
2011. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Voltunk gyermekurulógusnál a babócánkkal. Műteni kellett egyéb okból, de kitértünk erre is. 1 éves a kisfiam és azt mondta a doki, hogy minden este fürdéskor húzogassuk neki a fütyijét.
2011. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!