Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elobb utobb minden baba...

Ha elobb utobb minden baba magatol alszik el akkor miert kell ezt megtanitani nekik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy mozgasfejlodesben az a szabaly hogy magatol jojjon ra dolgokra,magatol maszon,uljon fel stb.

Az elalvasnal miert van maskepp?


2011. jan. 19. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tenném fel a kérdést, hogy első este, amit már itthon töltöttünk kisfiammal, este fürdetés-szopizás után csak letettem aludni 9-kor az ágyába, és hajnal 3-ig aludt egyhuzamban.

Mit kellett volna csinálnom ehelyett? Órákon át mászkálni vele és ringatni a karomban tök fölöslegesen - úgy értem, hogy ha magától elalszik, akkor minek ringatni?

16 hónapos lesz, azóta is tök egyedül alszik el. Megpuszilgatom, leteszem, fejsimi, kijövök, és elalszik.

2011. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondolom erted hogy itt nem azokra gondolok akiknek a gyerekek magatol elaludt,hanem azokra akik tanitjak arra hogy a gyerek magatol elaludjon.

A te gyerekedett nem kellet tanitani,ugy szuletett hogy ezt mar tudta:)

2011. jan. 19. 07:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem, mire gondolsz... háááát, ha abba belegondolok, hogy kisfiam elég hamar, 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát, és én vasággyal együtt vagyok 50 kiló, akkor biztosan nem lenne kényelmes sokáig ringatni a 7-10 kilós gyereket. :) Szóval előbb-utóbb én is rákényszerültem volna, ha nem ilyennek születik, mert fizikailag nem bírtam volna.

Szóval gondolom ez (is) állhat a háttérben, hogy nehéz cipelni a gyereket.

2011. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ,mert megunják a gyerekek a ringatást, és már úgy sem akarnak elaludni, a szülők meg a másik fele, ők már sokkal jobban unják, csak így alakult. (nem magamról beszélek, de a barátnőm mindhárom gyerekét ringatta)

vagy jött a ksitesó, és kettő együtt nem ment.

vagy: leszakad anya háta, dereka, mert a gyerek 10 kg, és még mindig ezt igényelné

vagy:

azt gondolják, hogy elég nagy ahhoz, hogy ezen változtassaanak.

Ki tudja, kinél miért alakult így, de akarnak változatni rajta.

és a ringatás csak az egyik dolog. millió nem önálló elalvási formát ismerünk...

2011. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ertem,az okokat,de mi az ok egy par honapos csecsemonel?

Nem szeretnek senkit biralni,nem ez a celom,csak szeretnem egy olyan szulo szemszogebol nezni a dolgokat aki egy 4-6-8 honapos gyereket megtanitotta elaludni magatol.

2011. jan. 19. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Soha sem gondolkodtam azon, hogy a kislányomat meg kell tanítani egyedül elaludni, pedig nem kicsi baba(már súlyra), ezért volt, hogy elzsibbadt mindenem mire letettem aludni, pedig nem kellett órákat cipelni. Nem kínoztam soha órákon át tartó sírással, hogy megtanuljon elaludni egyedül, mert nekem úgy kényelmesebb, és semmi más trükköt sem vetettem be. És láss csodát 1-1,5 hónapja teljesen önállóan alszik el, egyszerűen nem igényli már, hogy altassam. 5,5 hónapos kislány
2011. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutott egyiknél se, hogy "megtanítsam" aludni. Amíg picik voltak, általában belealudtak a szopiba, így nem kellett altatgatni egyik gyerekemet se. Amikor meg megtanultak felállni, felülni, rájöttek, hogy a kiságy nem s biztosan csak alvásra használható. Ahogy letettem, eget verő sírásba kezdtek... nem lett volna szívem hosszú perceken át hallgatni. Szép, hogy sokan a "saját és a gyerek érdekeit nézve" megtanítja... De én ebben nem hiszek. Szerintem mindkettőnknek jobb, ha nem felzaklatva, magát felhergelve alszik el egy kisgyerek, hanem ellazulva, nyugodtan. A nagyok szerencsémre hamar megtanulták, hogyan is aludjanak el, hogy aludják át az éjszakát (pedig anyatejesek voltak sokáig). A pici viszont máig igényli az összebújást (soha nem ringattam, nem cipeltem), pedig már 2,5 éves lesz. Hogy ki mennyire jó alvó, egyéni adottság. Engem pl. soha nem ringattak, anyu nem ért rá, hogy mellém feküdjön, mégis nehezen alszom el máig... A férjem meg csak leteszi a fejét és alszik. Őt se ringatták.... Én úgy gondolom, ha odafigyelünk a gyerekünk igényeire, tudni fogjuk,mi jó neki. Vannak olyan gyerekek, akik nem szeretik, ha hosszasan hordozzák, ringatják őket....ők a "tanítást" is könnyebben viselik. Aztán ott vannak azok, akiknek szükséglet a testi kontaktus... bizony, ha őket akarják "erőszakkal" megtanítani egyedül elaludni, ők nagyon fognak tiltakozni, hosszasan sírnak.... az ilyen fajta tanításnak később lesznek visszaütőik.
2011. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!