Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok részletes baba napiren...

Írnátok részletes baba napirendet és azt, hogy hogy tudtátok "megtanítani" a picúrkának?

Figyelt kérdés

Most 11 napos a picink és jó volna végre rendszert vinni az életünkbe, elsősorban azok napja érdekel, akik nem igényszerint szopiztatnak.

Minden részlet érdekel, mikor-mit-meddig csináltok.


2010. jún. 21. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem, mi volt a reggeli tipikus első kelés. Olyan fél 6-6 között mindig volt egy evés, és utána mindig picit nézelődött, úgyhogy ehhez képest kezdtem az etetéseket szétosztani 3-4 órákra úgy, hogy körbeérjen a nap. Etetés után mindig kicsit sétáltunk a vállamon, mozgattam, hogy ne aludjon el rögtön, utána meg alvás. Aztán azt figyeltem, hogy a leirtakhoz képest mekkora az eltérés, mikor éhes, és próbáltam úgy, hogy estére behozzuk valahogy (vagy kimaradt egy evés előbb-utóbb, vagy berakott még egyet), és igyekeztem, hogy fél 9-9 közöttre beférjen a fürdés, mert akkoriban nagyjából fent volt. Ez aztán beállt, kb másfél-2 hét alatt. De sosem erőltettem, mindig a visszatérő periódusait figyeltem, és kerestem a hasonlóságokat, milyen a napja, milyen ritmusa van. 7 hetesen már csak 1x evett igy éjjel, 9 hetesen pedig végigaludta az éjszakát, előtte dupla etetéssel (1 szopi fürdés előtt, 1 utána).
2010. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy 2,5 éves lányom és egy 7 hónapos fiam van.

Nálunk a nap reggel 7kor kezdődik (elvégre lesznek ovisok meg mennek iskolába is majd, és úgy gondolom jobb ehhez már az elejétől szokni, hogy ne 3 évesen érje a sokk hogy eddig 9ig aludhatott, most meg hopp kelj fel mert elkésünk... és akkor máris utálja az ovit, meg a sulit.

Tehát 7kor kelünk öltözés pelus, bili ami kell, utána reggeli.

A kicsi ilyenkor (kb 8.20tól) még alszik 30percet kb.

10kor tízórai (persze az étkezéseknél nem másodperc pontosan, de azért 20 percnél többet nem is csúszunk. Ekkor már mind a kettő gyümit kap, csak a kicsi még pürésítve.

a nagy 12.00kor ebédel, a kicsi 13.00kor. Utána a nagy alszik, a kicsi meg kb 14.30 körül alszik el (majd ha már a kicsi is vsak egyszer alszik ez akkor fog csak találkozni náluk)

15.00kor kel a nagy a kicsi meg 15.30körül.

16.00 uzsonna gyümi és tejpép.

19.00 fürdik a kicsi utána vacsizik, utána vacsizik a nagy, majd ő is fürdik és 20.40körülre végzünk is. Utána reggelig szunya. Nálunk nincs éjszakai teázás, meg ilyenek!

Az időpontok mint írtam is fentebb nem ennyire sarkosan vannak betartva, de azért ezekhez igazodunk.

Hogy hogy szokattuk? Nos már a lányunk születésekor eldöntöttük hogy minden este ugyanakkor fürdetjük, ez állandósult először. Napközben reggel mindig én ébresztettem, hogy ideje reggelizni. Így Már a nap kezdetén tudtam hogy hogy fognak az étkezések alakulni. Este fürdés után mikor megvacsorázott és lefektettem, már nem ébresztgettem hogy: Hahó ébresztő kelj fel az éjszaka közepén és egyél. Ha aludt hagytam, ha ébredt megetettem. De reggel keltettem. Persze azért éjszaka többször megsimogattam hogy érezzem minden rendben van vele. Kb 3 hetes korára értük azt el, hogy az vacsi után még egyszer éjfélkor felkelt evett és utána már csak 7kor ébredt. Kb 3 hónapos volt mire saját magától elhagyta az éjféli evést. Innentől a fent írt napirend működött. A fiúval ugyanígy csináltuk mikor megszületett, és egy különbséggel ugyanígy volt ő is mint a nővére. A kicsikém nem éfélkor kelt 3 hetes korától hanem ő mélyen elaludt, és hajnal 5kor éhezett meg. De nála is tartottam a 7 órát, és a következetesség itt is bevállt, kb 3 hónaposan már ő sem kelt 5kor fel, csak 7kor.

Nekem a napirend változat jött be, nem a szoptassunk össze-vissza. A cicim sem volt sose sebes, és mind a két babám kiegyensúlyozott és jókedvű.

Viszont a szomszédunk szoptassuk mikor sír a gyerek módszere megbukott, hisz az ő babája este 22.00kor úgy üvölt már 8 hónapja hogy az iszonyú.

De persze mindenki maga dönt hogy -hogyan csinálja.

Remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai ilyenkor napirendről beszélni. Nálunk kb. 2 és fél hónapos volt, mire beállt egy kiszámítható napirend. Ez pedig magától alakult ki.

Az első pár hét nagyon káoszos volt. Eleinte az esti fürdés időpontja se volt fix, ha épp nem ébredt fel 7-kor, akkor nem keltettem fel, amikor magától ébredt, akkor fürdettem. Az igény szerinti szoptatásról pedig az a véleményem, hogy eleinte nem is lehet másképp csinálni. Ha sír, mert éhes, de még nem telt le a 3 óra, csak 2, akkor sírjon még 1 órát? Amikor kiengedtek a kórházból, mondták, hogy 3 óránként mindenképp etessem meg, ha kell, keltsem fel. Ez egyszer történt meg, már majdnem 4 óra telt el etetés óta, tipródtam, hogy mi legyen, végül felkeltettem. Ez este 11 körül volt, utána hajnal 5-ig bömbölt. Többet ilyet nem csináltam, ha 5 órát aludt egyhuzamban, az se volt baj. 7 hetes volt, amikor először átaludta az éjszakát. Akkor még napi 7x evett.

Én nem tanítottam neki semmit, mint írtam az elején, kialakult idővel magától.

2010. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2010. jún. 22. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!