Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kisfiammal vagyok...

Másfél éves kisfiammal vagyok jelenleg itthon. Úgy terveztük, hogy nyáron a szülinapja után megyek vissza dolgozni, a hitelünk miatt nem jönnénk ki a gyesből. Mit tegyek? A többi lent.

Figyelt kérdés
A főnököm tudta nélkül a munkaügyről kerestek hogy már egy hónap múlva menjek vissza, mert ugye ha nem élek a lehetőséggel annak következményei is lehetnek, kereshetnek mást. Nagyon jó a munkahelyem, a legjobb főnökkel, egyértelmű, hogy vissza szeretnék menni, csak ez így kicsit hirtelen jött hogy egy hónap múlva, jobb volt a tudat, hogy van még 5 hónapunk hogy egész nap együtt legyünk. A főnököm szabin van, így februárban tudunk csak beszélni, de annyira idegesít, hogy nem tudom ő mit javasolna. A kicsire amúgy a mama fog vigyázni. Mit tegyek? Ők 8 órában szeretnének visszavenni, de én nem szeretnék elesni a gyestől, mert azért nem kevés.
2011. jan. 19. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
én is valószínű vissza megyek májusba akkor lesz 2 éves a kisfiam,pont a hitelek meg minden más miatt,de lehet jobb lenne még egy babát összehozni addigra,hát nem tudom anyagilag mi érné meg jobbAN.de ha megtartod a gyest tuti h csak 6 órába dolgozhatsz és szerintem e gyes véd attól h addig is kirugnának ha nem tetszik nekik a 6 órás munkaidőd.
2011. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én megértelek, nekem két hónapom volt megszokni a gondolatot, hogy bölcsis lesz a nagyfiam. :-)

Másrészt viszont ideális a helyzeted: nagyi vigyázna rá, nem kell izgulnod hogy mi van a bölcsiben, vagy hogy egyáltalán felveszik-e. A munkahelyeden egyértelműen jelezték, hogy szükség van rád, ez manapság nagy szó!

Szerintem érdemes visszamenni 8 órában, gondolom a 6 órás fizetés + gyes nem lenne annyi, mint a 8 órás fizetésed.

A helyedben visszamennék dolgozni, van még pár heted együtt a kisfiaddal, és az összegyűlt szabikat is ki kell venned kezdéskor, az sem kevés.

2011. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal.

A mai világban nem nagyon kapkodnak a kisgyermekes anyukák után. Ha ilyen kedvező helyzet alakult ki, hogy visszavárnak, ne habozz, ki tudja 5 hónap múlva akarnának-e még téged! Bár gondolom, rossz, hogy ilyen hirtelen jött, de örülni kell a munkának!

Megjegyzem, a nagymama is igényelheti a GYES-t, s te akkor 8 órában dolgozhatsz mellette! Nem kell lemondanod a GYES-ről, csak nézd meg a MÁK honlapján a tudnivalókat!

2011. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, nagyi is igényelheti a gyes-t!

Te pedig a kicsi 3 éves koráig (+ 30 napig) így is felmondási védelem alatt állsz majd.

2011. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a nyugdíj mellett is lehet gyes-en a mama?
2011. jan. 19. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13:31-es vagyok!

Naná, hogy lehet nyugdíj mellett is GYES-en!

[link]


Sőt, akár nagypapa is igényelheti a GYES-t. Ha a papa pl nem nyugdíjas, csak munkanélküli segélyt nem kap), akkor még jobban is jár, mivel Tb biztosított is lesz, sőt a GYES ideje beleszámít a szolgálati időbe!

2011. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!