Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babának mennyi...

9-10 hónapos babának mennyi az étel adagja, mit és hányszor eszik 1 nap?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gyerekfüggő.

A lányom jóízűen, de nem túl sokat evett.

10 hósan kb összesen 3 dl tápszert és 150 grammnyi főzeléket evett egy nap, plusz mellé 1 alma és 1 banánnyi gyümölcsöt és 1 joghurt/pudingféle vagy krémtúró stb. Esetleg néhány szem keksz is, meg pár falat kenyérfélét.


Ezzel szemben a fiam ennek a dupláját megette egy nap 9-10 hósan. Most 11 hós és ébredés után megiszik 2,5-3 dl tápot, aztán reggelire kb egy fél szelet kenyeret, tízóraira gyümiféle (és napközben is többször kap nyers gyümölcsöt, kb 2 alma+1 banán elfogy egy nap, vagy ennek megfelelő mennyiségű egyéb gyümölcs)+ 1 pohár joghurt vagy krémtúró stb. Ebédre 2-2,5 dl fűzelékféle + feltét, aztán még kóstol az én kajámból is ha más eszem mint amit ő kapott. Uzsira kb egy fél kakaóscsigányi pékárú vagy ennek megfelelő kenyérféle. Vacsiig nasizik kis gyümit meg kekszet, és vacsorára főtt étel szintén kb 2-2,5 dl-nyi, fürdés után meg az altatáskor még megiszik 3 dl tápot.

2011. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem most 10 hónapos a lányom. Még szopizik de mivel nem mérem nem tudom mennyit de elég sokáig jóizűen nyeli :) így gondolom elég sokat tud még szopizni. Reggel változó hogy hogy kelünk 1 vagy 2 szopizás. 10-kor 50-60g joghurt vagy gyümi. Délre főzök neki valamit 200-220g. Ebéd után kicsivel 1-2db keksz vagy babapiskóta vagy kis gyümölcs. 2 óra körül szopi itt alszik. 5-kor uzsi álltalában ua mint az ebéd néha gyümi joghurtal vagy túróval 180g körül. 6-kor megint szopi. 8:30-9 tejpép 180-200g azután megint szopi. Éjjfélkor még egy szopi. Így már nem is értem miért olyan vékonyka.
2011. jan. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!