Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjátok sírni a babátokat...

Hagyjátok sírni a babátokat vagy nem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, és én mindig felveszem ha sír, természetesen éjjel is.De van pár ismerősöm, akik úgymond leszoktatták babájukat az éjjeli kelésről.Hagyták sírni, így tolták ki egyre jobban a kelési időt.Úgy látom ez ma divat...legalábbis olyan tanácsot is kaptam, hogy úgy tanítsam meg, hogy egyedül elaludjon, hogy hagyom sírni az ágyban...ti hogy csináljátok?

Én úgy gondolom lelkileg fontos neki, hogy ne hagyjam sírni, mert ugye nem hiába sír...amikor nagyobb lesz, akkor is hozzám jön majd a problémáival, most még nem tudja elmondani, hanem sír, akkor miért nem vegyem föl,nem?

Ja és nem ítélem el azokat, akik néha hagyják sírni, azok véleményére is kíváncsi vagyok.


2011. jan. 19. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
3 gyermekem van,a kicsi most 2 éves.Soha nem hagytam sírni egyiket sem,pedig egyik sem jó alvó.A két lányom 4 évesen aludta át teljesen az éjszakát,a kisfiam is még 2-3x felkel.Majd kinövi.Fárasztó,de nem bírnám megtenni.Próbáltam amikor már hulla fáradt voltam,de csak azért hagyjam sírni,akár csak pár éjjel is,hogy én pihenni tudjak-hát az nem ment.Persze le a kalappal,aki kibírja..De szerintem így helyes,nem véletlenül sír.
2011. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
3 hónapos babát soha nem hagynék sírni. Jóval nagyobb (2-3 éves) gyereknél, amikor már felmerül a hiszti lehetősége is, időnként hasznos lehet elengedni a sírást a fülünk mellett, de egy ilyen apróságnál még semmiképp. Ő még az alapvető igényeit jelzi sírással, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Akinek az a legfontosabb, hogy átaludja az éjszakát, az ne szüljön gyereket!
2011. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Hagytam sírni, de nem 3 hónaposan. Igazából magától szokott át, egyre ritkábba szopizott éjjel. Először kimaradt az 1-2 óra közötti szopi, majd a 4-5 órai.


De pl. nap közben nem kapkodtam fel soha. Van, hogy azért sírt, mert fáradt, akkor tudtam, hogy nyugira van szüksége.

Illetve párszor reggel összebújtunk, és a 3. alkalom után, amikor felkeltem, és betettem a helyére, nagyon sírt. Na, hagytam, sírt sokáig, én legalábbis soknak éreztem, sajnáltam szegényt :(, de nem fekhettem vele egész nap :)

A másik, hogy egy kis sírástól nem lesz semmi baja a babának.


Persze minden az ésszerűségi határokon belül!! Nem 1 órán keresztül kell síni hagyni, és persze első nyekkenésre nem szabad felkapni sem.

2011. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó vagyok.

Második hozzászólónak:

"Akinek az a legfontosabb, hogy átaludja az éjszakát, az ne szüljön gyereket!"

Ez azért durva!!!!

Egy hulla fáradt anya tejtermelése is csökken. Meg ha van mellette mondjuk munkahelye, mert a gyesből nem jön ki, és dolgozni kényszerül, akkor nehéz helytállnia anyaként és dolgozó nőként, ha csak árnyéka önmagának!

2011. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Lányom 32 hétre született, élet halál közt volt. lélegeztető, oxigén, inkubátor meg ami kell. 3,5 hónapon minden (szó szerint MINDEN) éjszaka ordított a fájdalomtól este 6-tól hajnal 1-2-ig, mivel annyira éretlen volt még a kis bélrendszere. Hallottuk eleget sírni, én is vele síram minden este. sajnos azóta rtossz alvó, fent van éjfélig, egyig. nekem azt tanácsolta a sógorom hogy hagyjuk sírni este a babát és majd megszokja hogy hamarabbb kell elaludnia. én erre azt mondom: hallottam őt sokat sírni, és elég volt.....szóval én nem hagyom. felveszem ha sír, próbálom vígasztalni, mert én még emlékszem arra za időre mikor az inkubátor mellett zokogva ültem és nem tudtam életben marad e? emlékszem arra mikor mentem etetni hogy féltem emrt nem tudtam ott találom e mg a lányomat.


szóval lehet rosszul teszem, de NEM hagyjuk őt sírni. nem ő akart minket hanem mi akartuk őt! és ez azzal is jár hogy bizony éjszakázik az ember.

2011. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Mióta hisztizik, mert pl nem engedek meg valamit, akkor már hagyom, ha nem hallgat a szép szóra. De előtte soha nem hagytam csak úgy sírni. Azt most sem teszem, csak ha tényleg hisztiről van szó.

15 hónapos akaratos kislány anyukája

2011. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én hagytam sírni, de a fiamnál már 3 hós korban jól lehetett látni, hogy van megoldandó problémája és azért sír, ilyenkor természetesen nem hagytam sírni. De amikor arra tanítottam, hogy egyedül is elaludjon és biztos voltam benne, hogy a sírás nem komoly problémát okoz, akkor hagytam sírni, néha 5-7 percet is. Ha láttam, hogy csak az ölelésemre vágyik, akkor persze nem hagytam egyedül a szobájában, de ez jól megkülönböztethető a "még nincs kedvem aludni", "játszunk még", "ringass álomba" sírástól. 4 hósan már átaludta az éjszakát, már 16 hós. Soha nem hagytam, hogy a kezemben aludjon el, bármennyire vágytam rá, mert hiszem, hogy az ő érdekét az szolgálja, ha egyedül is el tud aludni. Persze ettől még jár neki az esti összebújás.

Hogy akinek fontos, hogy aludjon éjjel a gyerek, az ne szüljön... nem volt szép mondat szerintem sem. Nekem fontos a munkám, a férjem, a szabadidőm, ezek nélkül nem az vagyok, akinek a fiam ismer. Nem hiszem, hogy neki jó, ha jobban rabszolgájává tesz, mint amennyire ebben a helyzetben ez természetes.

2011. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hagytam/ nagyom sírni. Ha hagyod sírni, azt tanulja meg, hogy nem számíthat Rád, az ő "panasza", baja nem számít a szüleinek. Persze, ha hagyják sírni, akkor "leszokik" róla, hiszem megtanulja, hogy nem reménykedhet segítségben. Persze ha a kényelmi szempont döntő az anyukánál, akkor ez a célravezető.
2011. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Vannak trükkök amivel a babákat rá lehet szoktatni az éjjszaka átalvására. A suttogo segitségével elértük, hogy 4 hosan átaludtuk az éjszakát. A könyv állitolag ingyen letölthetö. A sirni hagyom az nagyon drasztikus modszer egy 3 honaposnál, nem tenném, mert az anyába vetett bizalom is tönkremegy. Szoval szerintem meg kell találni a helyes középutat, hogy a baba baba lehessen és a szülö ember maradhasson. :)
2011. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Az enyém 8 hónapos,nem hagyom sirni.Nehezen jött baba,nem magától értetődő hogy Ő van nekem.Mivel beszélni nem tud,igy panaszkodik.Ha nem kap vigaszt mikor sir,nem nyugszik meg,esetleg beletörődik hogy nem vigasztalják meg.Lehet hogy túl lágyszivű vagyok,de én egyből rohanok ha sir,és fölkapom.Amig birom :)
2011. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!