Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fordult elő, hogy mások...

Fordult elő, hogy mások etették/akarták mindennel etetni a babátokat?

Figyelt kérdés

Mi most értünk a hozzátáplálásos időszakba. 7 hónapos a kicsi. De az agyamra megy amikor após, anyós eteti, pl. piskótával a süteményből vagy a pl. múltkor a makaróniról a darálthúst(fűszeres, borsos) akarta a szájába tenni.


Veletek is volt ilyen?


2011. okt. 18. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Voltunk így. Nyugodtan rá kell szólni az illetőre, hogy te gyereked, majd te eldöntöd mit adsz neki és mikor. Ekkor persze jön a besértődés, meg hogy *én csak jót akarok* duma. Aztán két napig nem is látod. Aztán csak jön újra. És újra hozza a kekszet a gyereknek. :D Még egy 10szer eljátszátok ezt, aztán megbarátkozik a nagyi a gondolattal, hogy *OTT OTT LEHET, BELE NEM SZÓLHAT!* :D
2011. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhhh, állandóan tömték volna anyósom+apósom mindenféle vacakkal, ha nem vagyok résen, akkor már 4 hósan belediktálják a mogyorós csokoládét... és hasonló dolgok, fél évesen epret adtak neki a tudtom nélkül és súlyos ekcéma lett belőle stb. Nagyon kemény harcokat vívtam velük emiatt, odáig jutottunk, hogy nem bíztam rájuk, hanem csak akkor lehettek az unokájukkal, ha én is ott voltam :s Mostanra már javult a helyzet, a nagyobbom 3 éves, a kicsi 1.5, mostmár el merem engedni hozzájuk őket, bár tudom, hogy a papa így is drazséval tömi őket sutyiban - de legalább csak ebéd után. Már ez is nagy-nagy haladás, és mivel tudom, hogy ez a gyengéjük, hát úgy készülök, hogy miután hazajönnek, barackot meg szilvát faljanak itthon, hogy megússzuk a szorulást.


Nem értem, miért nem lehet elfogadni és FELFOGNI, hogyha egy anyuka nem-et mond valamire... anyukám pl mindenben elfogadja az én álláspontomat nem csak evés terén, hanem nevelés napirend stb, de anyósék egy külön történet sajna :-( hát ez van

2011. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját anyám próbálta a tejfehérje allergiás gyerekemnek a szájába nyomni a tejeskávéjába mártott kristálycukrot! (Azzal a szöveggel, hogy: "Én is utáltam, amikor a nagyszülők ezt csinálták, de olyan jó...") Épp el tudtam kapni a kezét.


Ez volt az a pont, amikor eldöntöttem, hogy SOHA nem hagyom a gyerekeimmel egyedül. Így járt...

2011. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég rokonoknál voltunk szülinapozni. Az akkor 7 hónapos lányomnak nyomták a szájába a sütit. Megnyalta, majd látszott rajta, hogy nem ízlik neki. És ki voltak akadva, hogy milyen gyerek, aki nem szereti a tortát? Én meg mondtam, hogy nem is baj. Megnyalta, tudja mi az, de nem kell rögtön megtömni vele.

Abból nem csinálok problémát, ha épp csak belekóstoltatják valamibe (pl. francia saláta-evett már tejfölt), de attól ki vagyok, hogy olyankor vérszemet kapnak, és rögtön egy egész adagot beletuszkolnának.

Ilyenkor szólok, hogy köszi, de elég lesz neki.

2011. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, kinek nem?! :)

Anyós folyton, ő már úúúúúgy összetörné a leveskéből a répát... Ezzel nincs is baj, de egyelőre külön főzök a gyereknek és nem a mi ételeinkből veszek ki. Az ő főztje egyébként is zsíros, a levesen 3 cm-es zsírréteg van, mert hát ugye csak a házi pipikéből van jó leves. Na, meg a hülye sztorijaival nyír ki, hogy a Lacika már 4 hónaposan ette a pörköltet nokedlivel... és mindenki kezéből kivette az ételt...

Hiába mondom neki, hogy most majd Mikulásra is inkább gyümölcsöt kérünk, de az úgy nem jó, mert csokit kell adni az akkor 8 hónapos gyereknek.

2011. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én kerek perec megmondtam anyóséknak (anyós, sógórnő) hogy addig amíg én éjszakázok ha fáj a gyerek hasa, addig én fogom eldönteni hogy mikor mit fog enni.- tudomásul vették és soha többé nem akarták rátukmálni a lányomra azt amit ők gondoltak :)
2011. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is folyton etné már EGY hónapja folyamatosan veszekszünk,pedig még csak 3hónapos a babám!!!2 hónaposan már a répát adta volna neki,mostmár mindent!!!!hiába mondom,h meg akarom várni a 4 hónapot és akkor elkezdeni,nem értiiii!!!megőőőőrülööök tőőle!!!egyfolytában veszekszik velem is,párommal is..már gyomorgörccsel megyek át hozzá.ezzel csak annyit ért el,h nem megyek át,már nem bíznám rá fél órára sem...de ő akkor is jön...
2011. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nincs nagy gond ebből, mert én már a gyerek születése óta kiosztottam párszor az egész családot, hogy nem kérek a hozzászólásokból, megjegyzésekből, kéretlen jótanácsokból, stb - mivel a terhességem alatt már bőven kijutott belőlük, olyannyira, hogy mire megszületett a babám (első unoka mindkét oldalról) addigra már tikkelt a szemem ha csak kinyitották a szájukat.

A babám lassan 7 hós, pár hete már elkezdtük a hozzátápit, na a hétvégén már mondta is apósom és anyám is, hogy ugyan már a krumplipüréből mér nem adunk neki egy kicsit, hisz csak egy kis tej meg egy kis margarin van benne. Mondtam hogy nem, van saját kajája.

2011. okt. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt még 3 hónapos a lányom amikor hozta anyukám az üveg reszelőt meg almát, hogy akkor adjunk már neki... Szépen elmondtam, hogy nem lehet még. Aztán nemrég (már 3 hónapos volt), narancsot hozott neki... Nem merném egyedül hagyni őket gyümölccsel, mert borzasztóan meg akarja etetni már...
2011. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!