Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem 9 hós babának...

Írnátok nekem 9 hós babának tízórai és uzsonna tippeket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Tízórai: gyümölcspüré (reszelt alma, alma banánnal, alma barackkal, körte, körte almával, körte barackkal), vagy gyümölcspüré keksszel/zabpehyellyel/gabonapehellyel/rizzsel (így laktatóbb).

Uzsonna: tejpép, tejberizspép, házi tejberizs, babajoghurt/puding, tejbedara, krémtúró, natúr túró - ezeket lehet tuningolni kakaóporral, gyümölccsel, szintén keksszel, különböző pelyhekkel.

2011. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha adsz már neki kenyeret, akkor nyugodtan csinálhatsz hozzá szendvicskrémeket is, és kis falatkákat adhatsz belőle neki (kisfiamnak nem is volt még foga, de már simán elmajszolta ezeket):

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, később egy nyomásnyi majonéz is mehet bele, ha a tojást bevezettétek)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet

- házilag készített májkrémet (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal)

- ha bevezetted a tojást, akkor tojáskrémet (főtt tojásnak csak a sárgáját kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel)

- ha van házilag készített lekvárotok, akkor azt is kenhetsz a kenyerére pici vajjal (én teavajat használtam mindig)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, később kevés mustárt is lehet hozzárakni.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha még valami eszembe jut, akkor megírom.

2011. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi ezek nagyon jók
2011. jan. 21. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!