Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 - 2 év körüli gyerkőcnek...

1,5 - 2 év körüli gyerkőcnek milyen zenés, mesés DVD-t érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nem kifejezetten mesére gondolok, hanem inkább babazenére, amit nézni is tud.
2011. jan. 20. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora babának még nem kellene DVD-t néznie,mert még nem is értheti. Többet árt neki,mint használ. Elég,ha hallja a zenét,és meséltek neki.
2011. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vacka Dalok, [link]
2011. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy ezért megkapod...

Semmit nem kell nézni a gyereknek, egy jurtában általad készített fajátékokkal játszatok egész nap, de egy percig se hagyd hogy ellegyen egyedül!!!


Az enyém szereti a Disney filmeket, Hófehérke, Hamupipőke.

Dóra, Diégó

2011. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam a 70-es évekből származó Mazsola és Tádé bábfilmet nézi dvd-n. Imádja, még a plüss Mazsolájába is szerelmetes. :) Egyáltalán nem káros, nincs hozzászoktatva. Aranyos a zenéje, sok népdal hangzik el benne, aminek az éneklését a kádban szoktuk folytatni. :)

Az egyik véglet: egy ismerősöm az Elmo-t nézeti a fiával 1 éves korától. Na, az a káros, és az, ha a szülőket folyton a tv előtt látja. Nálunk ez nincs.

2011. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen is kell, hogy nézzen is mesét, hogy vizuális inger is érje!!!

Nem egész napokat, de napi 3* fél óra igen is jó hatással lehet, a megfelelőmese kiválasztása esetén.

21 hónapos lányom van, szereti a Mickey egér játszóterét, Dórát, barney-t, és ÉNEKLI is a benne lévő dalokat...


Kedves Kérdező, ezek zenés mesék, fejlesztik a logikát is, szivből ajánlom.


De nagyon jó az Ide süss cimű mese és mondókás könyv, van hozzá 2 db cd, meg vannak a mondókák zenésitve, nálunk a pici nagyon szereti

2011. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és minden mesét "lemeózok" mielőtt bekapcsolnám neki. A Thomas a gőzmozdonnyal szemben voltak fenntartásaim, de megnéztem pár részt, hogy milyen a szín- és hangvilága, a mondanivalója, a figurák. Kellemesen csalódtam: nem harsány, nem hadaró, a nyelvezete kulturált, jól érthető, kellemes a mesélő hangja is (Csankó Zoltán). A figurák bájosak, és a mondanivalója tanító jellegű.

Ezt is imádja, és még a Postás Pat-et is.

Egyébként az angol animációs filmek közül jó pár nagyon színvonalas.

Nyugodtan nézethetsz vele ilyesmit - ha jónak látod.

2011. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 20 hónapos és imádja a Thomast! Már ha meghallja a zenéjét akkor sikit és táncol rá!

Szerintem ha nézi a gyerek a tévét abban nincs semmi!

Nálunk sem reggeltől estig nézi hanem egész nap kb. 1 órát 3 részletben!

2011. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

minimaxos 'Gyerekdalok és Mondókák' : színvonalas, gyermekek által előadott magyar dalok és mondókák (vagy zene nélküli népdalszövegek), a képi világa egyszerű, jól érthető, nagyon szép és kedves.


Gryllus Vilmos és Cinemon Stúdió 'Maszkabál', ez is szuperjó és színvonalas, csak ajánlani tudom.


jó még az Idesüss c. könyvhöz való dalgyűjtemény is, szeretjük az Alma zenekart, de ezek csak hanganyagok.


a mesék közül a Dora és a Diego nagy kedvenc nálunk (magyarul sztem jobb mint angolul, néha így-néha amúgy nézzük), meg internetről töltöttem le Pigloo-kisvideókat, azokat is imádja (mondjuk franciául nézzük mert van családi kötődés)

kétévesen meg beleszeretett az Eperkébe, de nem a mostani matinés csillivilli dizájnúba, hanem a rajzolt, régi típusúba - a most 10 hós öccsének is nagyon tetszik, amint meghallja már vágtat is be négykézláb a szobába és azonnal feláll valami mellett táncolni, meg dünnyög hozzá, nagyon szereti a zenei betéteket benne.


mondjuk nálunk zenei téren nagyon mindenevők a gyerekek, a kedvenceik: Aerosmith, Nox, Evanescence, Nickelback, Bryan Adams...

2011. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos választ!

Az én fiam sem ül egész nap a tv előtt, sőt, ha akarnám sem lenne hajlandó.

Elég mozgékony gyerek, de pl. ha megy a tv napközben és meglátja a rajzos reklámokat, pl. Provident v. a Rennie-s, K&H-s reklám, szóval amiben rajzos figurák vannak, azt mindig megnézi :)

2011. jan. 20. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!