Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baranyhimlo elleni oltas?...

Baranyhimlo elleni oltas? Beadatatok? Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
En ma adatam be.Sose lazasodott be egy oltastol sem.Most viszont lazas.Normalis ugye?Sose viselte egy oltas sem meg.Neket elkapta gyereketek ezek utan a baranyhimlot?Mi a velemenyetek?20 honapos a lanyom.Ja ami meglepo hogy 8 ezer az olto anyages 6 het mulva megkell ismetelni de nem is ez a meglepo hanem a haziorvosunk tanacsadason adta be es kert 2 ezret erte!Ezen nagyon m eglepodtem.Meg jo hogy jott a parom mert nallam nem lett volna pénz!
2011. jan. 20. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Nekünk nagyon bevállt, ma kapják a lányaim este a második kört (nálunk a doktornő 3 hónap különbséggel oltja)

A nagy 4 éves, a pici 2. Októberben kapták az első oltást. Mi mindig délután oltatjuk őket, este kapnak lázcsillapítót, reggelre kutya bajuk :-D

(minden oltástól lázasodnak az enyémek)

Decemberben volt himlő járvány a bölcsiben és oviban is. Nagyon féltem, hisz csak egy oltáson voltunk túl. A doki mondta, hogy ne aggódjak, hisz régen csak egy oltás volt, csak most vezették be az ismétlő oltást.

Hát az egész ovi és bölcsi kidőlt mellőlünk. hárman maradtak az oviban, az én lányom és kettő, aki már volt himlős, a bölcsiben meg csak az én kicsim maradt. Így sajna éppúgy meg kellett oldanom a gyerekelhelyezést, mint a beteg szülőknek, mert 5 gyerek alatt nincs nyitva nálunk az intézmény.

Az oltás beadásáért amúgy az orvos legálisan annyit kérhet, mint az oltás ára. Tehát a ROTAért akár 18000 Ftot is, a bárányhimlőért meg 8000 Ftot.

Ezen én is kiakadtam, mert a mi orvosunknak ez eszébe sem jut, ő örül ha a szülő egyáltalán kéri az ajánlott oltásokat. Nővérem mondta, aki Kecskeméti, hogy azért váltottak orvost, mert a doki a Rota elleni oltást 10.000 Ftért akarta beadni a gyereknek oltásonként.

2011. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én beadattam a fiamnak! 16ezer volt az oltás (a 2adag) A védőnő és a gyerekorvos is javasolta,mert a mostani bárányhimlő nem olyan,hogy elkapja a gyerek,és elmúlik.Hanem később súlyos következményei lehetnek!
2011. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon nem tudom mit csináljak. Nálunk az a baj, hogy apa nem volt gyerek korában bárányhimlős, és attól fél hogy majd az oviból haza hozza a lányunk, ő most 22 hónapos. De nem tudjuk hogy haza tudja-e hozni úgy hogy be van oltva.
2011. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem haza tudja vinni.O nem lesz megfertozve de apat megfertozheti.Nem tudom ezt nem lehet felnotteknek is beadatni?Vegulis mi a kulombseg?Felnott gyerek?Csak ne kapja el!Vagy nem?
2011. jan. 20. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!