Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok már a "hivatalos"...

Próbáltátok már a "hivatalos" babamasszázst?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos és most olvastam egy tájékoztatóban a babamasszázsról. Eddig is minden fürdetés után volt "kencefice", de mintha most kezdené csak élvezni. Szeretném kipróbálni, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra mennyire vált be másoknak. Mennyire bírják a "hosszú procedúrát? Könnyebben elaludt tőle?
2009. febr. 3. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi már azután kezdtük a masszázst, ahogy hazajöttünk a kórházból. és nagyon élvezi a mai napig. Ez apa feladata (amúgy ő gyógymasszőr :-) ). A baba vérmérsékletétől függ milyen hamar szokja meg. Megpróbálhatod lassabban is, intentzívebben is, és meglátod melyik jön be neki. A popsimasszázst egyenesen kéjes vigyor fogadja! Nálunk éppenhogy felfrissül a masszázstól, tehát nálunk a sorrend locsi, masszázs, kaja és lefekvés. De lehet, hogy nálatok pont fordítva lesz, és ellazul tőle. Szóval én csak javasolni tudom, mert tényleg jó. Ráadául a testtudatossága is fejlődik ezzel. Sok sikert!
2009. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy. Majd ma este teszteljük. Nekünk újabban át kellett térni a fürdés előtti etetésre, mert máshogy végi kajabálta a fürdetést, annyira türelmetlen. Azóta viszont egyenesen élvezi, ezért akarom kipróbálni a masszázst is.
2009. febr. 3. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is gyógymasszőr vagyok. Kb 2 hónapos kortól masszírozom, mivel előtte aluszékonyabb volt. Eleinte figyeli, mi jön most, majd egyre inkább tetszik neki, végül türelmetlenkedni kezd. ha türelmetlennek látom, pár simítás és abbahagyom. Mindig addig masszírozom, ameddig észrevételem szerint még élvezi, ez néha kevesebb, máskor több idő. Ha a comb felső részén gyúrom meg a popsimasszázst élvezi legjobban, itt többet.

Tipp: fürdés előtt masszírozok. Így masszázs után ahogy ellazul, egyszerűbb az ujjai, lábujjai között olajos vattával kitörölni (leginkább a ruhafoszlányokat), így fürdéskor szerintem elég, ha víz éri itt, egyszerűbb fürdéskor. És utána a hálóruha sem lesz olajos.

A masszázshoz fontos a megfelelő meleg helység és ne sajnáld az olajat! Halk zene is jó, én énekelni szoktam :), csak mert nincs áram a mostani fürdőben. Azt nem vettem észre, hogy előbb elaludna.

2009. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!