Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátoknál mikorra sikerült kialakítani a napi 5 étkezést (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora)?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak a hozzátáplálással alakul ki? mi 3 hét múlva kezdjük és szeretném ha nem össze-vissza enne, hanem lenne benne valami rendszer. A szopinál is törekedhetek erre?
2009. febr. 3. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
nanaáá h törekedhetsz már most....nekünk 4-5 hónaposan rendeszeres volt étkezés már, napi 5-meg max még szopi lefekvés előtt
2009. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem majd 7 hós kisfiam napi 5-6 alkalommal eszik (csak szoptattam eddig, már hozzátáplálunk de még a szopik megvannak). Ez a rendszer már 4-5 hós korában kialakult és azóta tartjuk. Mindig a reggel felkeléshez mérten alakul ki az adott nap, de közel azonosak. Amúgy nálunk a baba alakította magának, teljesen jól :) jó babázást!
2009. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 hónapos korában elkezdtem a hozzátáplálást, és kb. 7.5 hónapos korára alakítottam ki az étkezési rendjét, ami ma is ugyanaz. (Most 10 hónapos.) Tehát a "szilárd" (=pépes) ételek vittek rendszert az étkezésbe, mert előtte teljesen igény szerint szopott. A főétkezések után (amiből nálunk 4 van, nem 5) most is adok neki "lehetőséget", hogy szopjon, mert folyadékot minimálisat iszik, és ezzel pótolom. Így kialakult, hogy napközben 4x szopik. (Persze éjjel most is igény szerint.)

2009. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, nálatok melyik marad ki? Én úgy veszem észre, hogy a fiam délelőtt nem olyan éhes, mint mondjuk délután, azt hiszem a tízórai nálunk is ki fog maradni. Viszont ő még szopizik éjjel olyan 2 körül, aztán hajnalban 6 körül és amikor végleg felkelünk 8 körül megint megkínálom cicivel. Akkor melyik a reggeli, a hatos vagy a nyolcas cici? Vagy hagyjam a nyolcast és cicizzünk 10kor tízórai gyanánt?
2009. febr. 3. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!