Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg hamarabb átaludják az éjszakát, mint az anyatejes babák?

Figyelt kérdés
Én olyan büszke vagyok rá, hogy sikerül szoptatni a babámat és a legjobbat adni neki, amit csak adhatok. Tegnap az egészségházban két anyuka beszélgetett, hogy sokkal jobb a tápszer mint az anyatej, mert amióta tápszeresek lettek a babáik azóta átaludják az éjszakát. Persze én nem "cserélném" le az anyatejet tápszerre, de bevallom elfogott az irigység, mert én is szeretném már jól kialudni magam, bár tudom ez az első időszak nem a pihenésről és az alvásról szól.
2011. jan. 21. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia,


Én babám anyatejes volt 4,5 hós koráig, most már féléves és tápszeres, de elmondom Neked hogy anyatejes korában aludta át az éjszakát, mostanság meg egyszer-készer minden éjjel felkel enni :) Szóval szerintem ez babafüggő :)

Jó egészséget Nektek!

2011. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

És nem:én szoptattam kizárólag és két hónaposan már este 9-tól reggel 5ig alukált kb.Nehogy ezért átálljtápszerre.A legjobb amit a kicsinek adhatsz az az ANYATEJ.A tápszeres anyukák meg csak önigazolást keresnek az ilyenekkel, hogy nem baj ha tápszrt eszik.

Szóval én 13 hónapig szoptattam és addig még egy orrfolyásunk sem volt!!!

Ja és több barátnőm tápszerezte a KICSIT ÉS MÉG EGY ÉVES KORA UTÁN IS ÉBREDT ÉJJEL!!

2011. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól függ, mit eszik, az lényegesebb, hogy eleget eszik-e.
2011. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, állítólag tényleg előbb átalusszák. Azért, mert a tápszer nehezebben emészthető, mint az anyatej, és "eltelíti" őket. A környezetemben volt pár baba, akik 3-4 hét után átaludták az éjszakát, mind tápszeresek voltak.


A kisfiam csak anyatejes volt, ő 3 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, szóval kitartást, lehet hogy nincs már messze a nyugodt éjszaka Neked sem!

2011. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk előfordul, hogy este már nincs elég tej és hozzá kell pótolni, de amikor elég, akkor is ugyanúgy alszik, mint pótlással. Olvastam én is, hogy hamarabb megemésztődik az anyatej, mint a tápszer. Szerintem a lényeg, hogy este jól belakjon, biztosan elég legyen, amit kap. Habár csak lehet, hogy én vagyok nagyon szerencsés, hogy nálunk ez bevált. :)
2011. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az én babám még csak 2 hetes. Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem akarok átállni tápszerre, ő még nagyon kicsi, csak érdekelt a tapasztalatotok!
2011. jan. 21. 10:37
 7/21 anonim ***** válasza:
Hmmm....Hát az én lányom 4 hónapos koráig csak anyatejes volt és akkor sem aludt,most tápszeres ,6 hónapos és most sem alszik.Szerintem ez nem attól függ mit eszik,hanem hogy mikor érik meg az idegrendeszre,arra hogy átaludja az éjszakát!És mint jól tudjuk,MINDEN BABA MÁS...
2011. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kisfiam elejétől tápszeres, és még most is 6,5 hósan 4 óránként kel enni. Még egy éjszakát sem aludt át...
2011. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
Hát ne haragudj de 2 hét után már át akarod aludni az éjszakát, nekem 22 hónapos a lányom és még mindig kel. Pedig tápszeres volt.
2011. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia

Nem éppen a kérdésre válaszolok...mi úgy oldottuk meg ezt a pihenés dolgot,hogy minden szombaton férjem pesztrálja.Reggel megszoptattam majd vissza is aludtam és férjem vette át a terepet :) Sok segítség volt az a heti 1 nap amikor kialudhattam magam.

2011. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!