Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes kontra tápszeres babák?

Anyatejes kontra tápszeres babák?

Figyelt kérdés
Sajnos kevéske tej hiányában tápszerezünk is. Mikor beszélgetek egy-egy ismerős anyukával, olyan lesajnálóan tudják véleményezni a dolgot, mintha az én gyerekem innentől kezdve "selejtes" volna. Szóval lehet, hogy nem kimondva, de igenis két csoport van, az anyatejes és a tápszeres. Tiszta őrület!
2011. aug. 27. 19:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Igen, de most legalább ötezer olyan választ fogsz kapni, hogy az anyatej mennyire jó, és a tápszer mennyire rossz, valamint hogy egy borzalmas ember vagy, amiért nem szoptatsz, és meg sem érdemled a gyereket. És ha neadjisten még vizet is adsz inni a gyerekednek, akkor börtönben a helyed. Várd csak ki.

Ide kár kiírni ilyen kérdést :( :(


Egyébként nyugodj meg, mert már egy minimális anytej is kellő védettséget biztosít a babának, és az is jobb, mint a semmi. Biztos, hogy a legjobbat akarod a babádnak, és a lehetőségekhez képest meg is teszed. Szóval senki lesajnáló véleménye ne érdekeljen, mindenki úgy csinélja, ahogy akraja (és ahogy tudja).

Én csak azt mondhatom el, hogy a lányomat kb fél évig szoptattam, ebből három hónapif kapott tépszeres pótlást is. Jelenleg 3 éves, közösségbe jár, és életében egyszer volt egy torokgyulladása. Rendkívül értelmes, korához képest sokkal érettebb. Semmi baja nem volt a tápszertől, és attól, hogy nem szopotatom a mai napig (most erre biztos jön olyan válasz, hogy majd 30 évesen, meg 60 évesen lesz baja attól, hogy kapott tápszert, meg vizet, de őszintén szólva ezen csak röhögni tudok).

2011. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Jól mondod.Engem is majd megköveztek,hogy 5 hónapig tudtam szoptatni. Anyósom még azt is bevágta,hogy nem gondolta,hogy ilyen nagy mellben csak ennyi tej van...Pegig én is az utsó 1 hónapban csak csikartam,volt olyan hogy 10 millit egy nap,aztán elegem lett belőle.El is apadt sitty-sutty.
2011. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Engem meg azért sajnálnak le, mert éjjel-nappal, nagyon sokszor szoptatom a fél éves lányomat és semmilyen gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, semmit, de semmit nem fogad el, miközben lassan gyarapodik.

Mindig lesznek, akik valamiért lesajnálnak. Ha van rajtad sapka azért, ha nincs azért.

2011. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

igen, most, de a gyerek óvodás korában ez már senkit nem fog érdekelni. Sőt, ha már túl leszel a szoptatásos időszakon, akkor már téged sem-szerintem.

Engem hidegen hagy a téma, 13 és 11 hónapig szoptattam, a 2. gyereknél azért hagytam abba, mert baromira rühelltem, de ha ezt egy szoptató ősanyának megmondom, az kitér a hitéből.

2011. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
19:55, KIRÁLY!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Hát én ma láttam egy csajt a gyógyszertárban a gyerkőceivel,ikrek voltak szerintem elmúltak három évesek és melltartóbetétet vett. Hát én ezen jobban kifeküdtem.
2011. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

Engem is leszóltak, hogy "csak" 9 hónapig szoptattam, és utána feladtam, mert olyan kevés volt, hogy az a napi bevitelt nem elégítette ki, de a lányom nem volt hajlandó addig meginni a tápszert, így eldönthettem, hogy jusson elég tápszerhez, vagy nagyon csekély tejhez.

Aki azért nem szoptat, mert nem tud, az ne is foglalkozzon azokkal, akik leszólják.

Lehet, hogy helytelenül, de azokat elítélem, akik meg az alakjuk megvédése érdekében nem szoptatnak (nővérem).

Csak az a baj, hogy aki nem szoptat, rögtön mindenki az utóbbi esetet következteti ki.

2011. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%
Én a lányomat szoptattam 15 hónapig,a fiamat egy hónapig mert szinte semmi nem volt.A lányom a mai napig folyton beteg a fiam még náthás sem volt.ennyit az anyatejről.!!!!!
2011. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az van (legalábbis nálam), hogy minél jobban erőszakoskodik valaki egy támában, annál több ellenérzést vált ki belőlem. Szóval ez a nagy szoptatás-kampány engem totálisan taszít.


Ha valaki azt mondja: az anyatej a legjobb a babának, ez nyilvénvaló, főleg az első hat hónapban. Lehetőleg tegyél meg mindent, hogy ezalatt szoptatni tudj. Ha nem sikerül, akkor jön a tápszer - na ez ok. Ez egy normális véleméyn (szerintem). De ami itt folyik, az szerintem minden értelmes embernél kiveri a biztosítékot, mást sem olvasok, csak hogy a szoptatás több a táplálásnál, meg hogy aki tápszert ad a ygerekének, az a természet törvényei ellen vét, stb. Hát komolyan mondom, elhányom magam. Szerintem a szoptatás a baba táplálására való, az már egy másik dolog, hogy a legtöbb baba szoptatás közben megnyugszik. DE az a sok baromság, hogy csak így lehet bensőséges kapcsolatot kialakítani anya-gyerek között, stb, na az már nekem sok. Már bocs, de nincs szükségem rá, hogy a gyerek szívja a mellbimbómahhoz, ahhoz, hogy bensőséges kapcsolatom legyen a gyerekemmel.

Szoptattam egy évig, majd elválasztottam, mert úgy ítéltem meg, hogy eddig volt értelme. Az, hogy a gyerek rágcsálja a mellem kedvtelédsből, nem hinném, hogy jót tesz neki, sem nekem.

Amúgy személyes tapasztalatom, hogy általában azok az ősanyák szoptatnak 50 hónapig, ésazok a kultikus szoptató-hittérítők, akiknek ez jelenti a kiteljesedést az életben (értsd: nincs különösebb önálló élete, karrierje, stb, hanem férjez ment, szült egy gyereket, ül otthon, és nincs más szórakozása).

2011. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Ó titeket sajnálnak le 6 meg 9 hónapos szoptatással????Akkor én mit mondjak a magam 5 hetével?5 hét után pótlás,8 hét után teljes elapadás.Engem is rosszul érintett,aztán megnyugodtam mert a gyerekem nem éhezett mikor már tápszert kapott.Ezt egy "szoptató ősanya" soha nem fogja megérteni.Hogy annál rohadtabb érzés nincs mikor ordít a gyereked,és te nem tudod magadból táplálni mert nincs.Akkor a tápszer is bizony aranyat ér.Én sem sajnálok,szólok meg senkit,szoptasson az akár 3 évig,akkor engem sincsen senkinek sem joga,mert nem tudtam.Ha mégis megszól,akkor onnatól kezdve ha találkozunk,köszönök neki,de nem keresem vele a kapcsolatot.Eltellt 2 hónap,és már nem veszem a szívemre.A babám gyönyörű,egészséges,életvidám,és van jó oldala is.Pl (igen:VAN)
2011. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!